Wiceminister finansów podała się do dymisji. Odpowiadała za przygotowanie budżetów państwa

Do dymisji podała się wiceminister finansów Hanna Majszczyk. W ministerstwie odpowiadała za przygotowanie budżetów państwa oraz współpracę z samorządami terytorialnymi.

Jak podało Ministerstwo Finansów Hanna Majszczyk swoją rezygnację, złożyła po zamknięciu roku budżetowego 2016 i przyjęciu przez Radę Ministrów uchwały w sprawie sprawozdania z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Dymisja została przyjęta przez premier Beatę Szydło.

Dziękuję Pani Hannie Majszczyk za wieloletni nadzór nad konstruowaniem budżetów państwa, a szczególnie za budżet 2016 roku, którego realizacja okazała się sukcesem Ministerstwa Finansów i całego rządu.

- napisał w specjalnym komunikacie Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Hanna Majszczyk pracowała w Ministerstwa Finansów od 31 lat i była jednym z ostatnich urzędujących wiceministrów, którzy pełnili swoje funkcje jeszcze w rządzie PO-PSL. Od 2010 roku zajmowała stanowisko podsekretarza stanu. Odpowiadała m.in. za przygotowanie budżetów państwa oraz współpracę z samorządami terytorialnymi. 

O jej dymisji mówiono, odkąd Mateusz Morawiecki przejął resort finansów. Pierwsze na ten temat doniesienia pojawiły się w grudniu ubiegłego roku. Jak podało "RMF FM" wiceminister Hanna Majszczyk miała, paść ofiarą "wietrzenia ministerstwa i wymiany najdłużej pracującej załogi".

Więcej o: