Groźny incydent w Sądzie Najwyższym. Mężczyzna sięgnął po pistolet policjanta

W budynku SN doszło do groźnego incydentu. Podczas wyprowadzania z rozprawy Adama Słomki, jeden z mężczyzn próbował wyrwać policjantowi pistolet z kabury.

Sąd Najwyższy zebrał się w środę, by zbadać, czy prezydent Andrzej Duda miał prawo ułaskawić w listopadzie 2015 roku Mariusza Kamińskiego, choć ten nie był skazany prawomocnym wyrokiem.

Przebieg rozprawy zakłócił w pewnym momencie opozycyjny działacz w czasach PRL Adam Słomka i kilka towarzyszących mu osób, które przyniosły ze sobą transparent "Usunąć sędziów zbrodniarzy PRL". Kiedy policjanci próbowali siłą wyprowadzić Słomkę, na sali wywiązała się awantura.

Jeden z mężczyzn najpierw strącił funkcjonariuszowi czapkę. Na tym jednak nie skończył, bo chwilę później sięgnął po policyjnego Walthera P99. Sytuacja przez chwilę wyglądała bardzo groźnie, mężczyźnie nie udało się jednak wyszarpać pistoletu z kabury.

Incydent zarejestrowały kamery, m.in. Polsat News (próba wyrwania broni - ok. 30. sekundy). Po chwili udało się wyprowadzić wszystkich, którzy zakłócali przebieg rozprawy. Nie wiadomo, czy policjanci wyciągną wobec nich jakieś konsekwencje.

Sam Słomka na swoim Twitterze zupełnie inaczej relacjonuje przebieg wydarzeń. "W SN brutalna interwencja polskiej policji. Funkcjonariusz w czasie interwencji próbował dobyć broni i w czasie szamotaniny stracił czapkę!" - napisał. Tej wersji przeczą jednak nagrania wideo.

Nie pierwszy raz

To nie pierwszy raz, kiedy Adam Słomka zakłócił pracę sędziów. W kwietniu zeszłego roku awanturował się w jednym z warszawskich sądów, który rozpatrywał apelację w sprawie mężczyzny oskarżonego o rzucenie tortem w sędzię. W grudniu 2015 roku Słomka przerwał też rozprawę w Trybunale Konstytucyjnym.

To ulubiona broń amerykańskich zamachowców. Jest legalna i wystrzeliwuje 180 pocisków na minutę

Więcej o:
Komentarze (289)
Groźny incydent w Sądzie Najwyższym. Mężczyzna sięgnął po pistolet policjanta
Zaloguj się
 • R s

  0

  Jak widać dobra zmiana owocuje.Zwolennicy tej sekty działają jak Banderowcy.Czy takiej polski chcemy?Czy pis doprowadzi do tego ze będą pietnowac gorszy sort?Doczekaliśmy się rezimowskich czasów.Jaka przyszłość nas czeka?Czy będziemy niewolnikami PiS? Polacy nie oszukujmy się już nie będzie wolnych demokratycznych wyborów. Spójrzcie co się dzieje pis zawłaszcza wszystko .

 • Te Pe

  0

  Kim jest ten tłusty koniotrzep co po ryju oberwał od gliniarza?

 • yosemitesam

  Oceniono 5 razy -1

  Słomka to taki Stonoga w wersji 'master level'.

 • Irek Schnitzer

  Oceniono 10 razy -2

  tymczasem DUDA juz ułaskawił wszystkich :) szybkim podpisem

 • je2bny

  Oceniono 8 razy -2

  Dlaczego dyskutujecie z idiotami - przecież jest jasne, że idiota jest, jak uszkodzona płyta gramofonowa - nie wiem, jak by się starać, to i tak zawsze będzie powtarzał jedną i tę samą frazę.

 • 162tony

  Oceniono 6 razy 0

  Dlaczego nie jest jak w USA, oboje by mogli protestować sobie w 2027 roku po odsiedzeniu wyroków.

 • rabieg

  Oceniono 13 razy 3

  Policjant sięgał, czy może złapał za kaburę, a tamten się przestraszył i chciał zapobiec użycia broni. To wszystko.

 • invest_pl

  Oceniono 5 razy 3

  no blisko było. Niedługo wojna polsko - polska będzie wyglądać jak na Ukrainie...

 • karolus2222

  Oceniono 8 razy 0

  DEBIL SŁOMKA W OBRONIE BOHATERA NARODOWEGO KTÓRY MALOWAŁ POMNIKI SOWIECKIE ;; CO ZA ODWAGA ! POLSKIE KONRADY WALENRODY CZY POLSKIE TŁUMOKI ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX