Kaczyński uderza w Komorowskiego: smutny proces degradacji

Prezes PiS stanął w obronie Beaty Szydło i odniósł się do krytycznej oceny jej wystąpienia przez byłego prezydenta. I chociaż, jak stwierdził, Bronisława Komorowskiego "od dawna już nie warto komentować", to skomentował.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli dziś na Podkarpaciu w wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego. Rozmowy w Strachocinie niedaleko Sanoka dotyczyły między innymi bieżącej sytuacji politycznej. Ale Jarosław Kaczyński odniósł się także do słów Bronisława Komorowskiego, który ocenił ostatnie sejmowe wystąpienie premier Szydło. Według byłego prezydenta, który w piątek był gościem TOK FM  "słowa, że Polska nie przyjmie uchodźców, to podlizywanie się najgorszej części wyborców".  

- To jest przebiegający od wielu lat taki proces degradacji. Smutny, ale z tym może walczyć tylko sam pan Komorowski - powiedział Jarosław Kaczyński. 

W środę Beata Szydło podczas debaty nad wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza wyszła na mównicę i zaczęła mówić o zamachu terrorystycznym w Manchesterze, do którego doszło dwa dni wcześniej.

Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. Nie damy się zaszantażować i nie ulegniemy poprawności politycznej! - stwierdziła. 

Jak mówiła, Polska "nie zgodzi się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej". Podkreśliła, że terroryści posunęli się "o krok dalej", "bo uderzyli w najbardziej niewinnych i bezbronnych". - Uderzyli w dzieci. Chcecie się na to zgodzić? Chcecie doprowadzić do tego, by Polska była bezbronna? - pytała retorycznie posłów opozycji. W końcu zwróciła się z pytaniem - i apelem - do wszystkich krajów na kontynencie.

Dokąd zmierzacie? Dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci!

Beata Szydło: "Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu"