Adam Hofman ma nowe zajęcie. Teraz będzie uzdrawiał polski tenis

Były rzecznik PiS i jeden z bohaterów tzw. afery madryckiej łapie wiatr w żagle i powoli wraca z banicji. Właśnie dostał rekomendację do Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

– Staram się uzdrawiać polski tenis od sześciu lat. Rekomendacja do PKOl to kolejny etap mojej pracy. Teraz będę reprezentował tę dyscyplinę w środowisku olimpijskim. Cieszę się, że dołączam do tej ekipy – mówił „Wyborczej” Hofman, potwierdzając informację o nominacji.

To nie pierwszy występ Hofmana w roli sportowego działacza. Równo rok temu media doniosły, że został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Ręcznej. Ale stanowisko w PKOL jest bardziej prestiżowe. Hofman jest też aktywnym biegaczem.  

Swój tryb życia zdecydowanie zmienił po wyrzuceniu z PiS. "Afera madrycka" wybuchła jesienią 2014. Media opisały wtedy, że podczas podróży trzech posłów PiS do Madrytu (Hofmanowi, Mariuszowi Kamińskiemu i Adamowi Rogackiemu towarzyszyły żony) doszło do incydentu na pokładzie samolotu tanich linii. Jak się później okazało posłowie pobrali z sejmowej kasy kilkadziesiąt tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wcześniej podróż samochodem. Ostatecznie prokuratura umorzyła śledztwo a posłowie uniknęli sądu. Zapłacili jednak wyrzuceniem z partii. 

Więcej o: