Żenujące wystąpienie Dudy w Brukseli. Mówi o "trudnych tematach" i wybucha śmiechem [WIDEO]

Andrzej Duda miał w czwartek pracowity dzień. Długie godziny na szczycie NATO w Brukseli, wiele rozmów z liderami światowych mocarstw. A wieczorem jeszcze konferencja prasowa, która nie przejdzie bez echa.

- Są tematy trudne, i pan Macron powiedział, że są tematy trudne, co mnie bardzo ucieszyło, bo ja też rozumiem, że są tematy trudne, ale jak to powiedział kiedyś poeta są w ojczyźnie rachunki krzywd - stwierdził Andrzej Duda po czym zaczął się głośno śmiać. 

Dlaczego rozśmieszył go wiersz Władysława Broniewskiego napisany jako protest przeciwko planom hitlerowskiej napaści na Polskę? Dlaczego przywołał go w kontekście spotkania z prezydentem Francji? Nie wiadomo. Fragment wiersza "Bagnet na broń", w którym pada określenie "Rachunki krzywd" brzmi dokładnie tak: 

Są w ojczyźnie rachunki krzywd, obca dłoń ich też nie przekreśli, ale krwi nie odmówi nikt:wysączymy ją z piersi i z pieśni.Cóż, że nieraz smakował gorzko na tej ziemi więzienny chleb? Za tę dłoń podniesioną nad Polską - kula w łeb!

Wczorajsza wizyta Andrzeja Dudy na szczycie NATO obfitowała w przykuwające uwagę mediów momenty. Prezydent często zachowywał się bardzo swobodnie, dając do zrozumienia, że pewnie czuje się na światowych salonach. 

Nie wszyscy to docenili:

Więcej o: