Marek Magierowski ma już nową posadę. Były rzecznik Dudy odebrał nominację od premier

Były rzecznik prezydenta Marek Magierowski został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w MSZ. Będzie odpowiadał w ministerstwie za kontakty z krajami Azji.

Kilkadziesiąt minut wcześniej sam Magierowski potwierdził nam informację o nominacji, którą jako pierwszy podał portal wPolityce.pl. Część polityków PiS już wtedy zdążyła złożyć byłemu rzecznikowi prezydenta gratulacje.

Przed godz. 19 informację oficjalnie potwierdziła Kancelaria Premiera - były rzecznik prezydenta odebrał wówczas nominację z rąk premier Beaty Szydło.

Magierowski odszedł z Pałacu

5 maja Magierowski złożył dymisję i odszedł z Pałacu Prezydenckiego. Oficjalnym powodem miały być względy osobiste. Nieoficjalnym, jak donosiły media, pogłębiająca się izolacja i - jak opisywali niektórzy publicyści - jego "spore ambicje". Jak opisywało "Do Rzeczy", formalnie ranga byłego już prezydenckiego rzecznika "była niższa niż osób, które musiałyby się choćby w niewielkim stopniu poddać jego pomysłom i sugestiom". A Magierowski nie był w KPRP ani sekretarzem, ani nawet podsekretarzem stanu.

Były dziennikarz był rzecznikiem Andrzeja Dudy od grudnia 2015 roku. Kilka miesięcy wcześniej zaczął pracować w Kancelarii Prezydenta jako ekspert ds. dyplomacji publicznej. Magierowskiego na stanowisku rzecznika głowy państwa zastąpił Krzysztof Łapiński, jeszcze do niedawna poseł PiS. Z wykształcenia jest iberystą; ponadto włada biegle kilkoma językami.

Marek Magierowski odszedł z Kancelarii Prezydenta. "Obserwujemy przesilenie w trudnym dla Dudy momencie"

Więcej o: