Organizatorzy wesela zatruli gości Salmonellą. Pan młody zmarł, wdowa otrzyma odszkodowanie

Podczas przyjęcia weselnego ponad 30 osób zatruło się Salmonellą. Panna młoda wywalczyła w sądzie 20 tys. zł odszkodowania od organizatorów przyjęcia.

Na weselu bawiło się 111 osób. 34 z nich zatruło się pałeczką Salmonelli z gr. B Typhimurium. Już w trakcie trwania przyjęcia u gości pojawiły się niepokojące objawy. Z czasem ich natężenie się nasilało.

Panna młoda i kilkoro jej gości trafili ostatecznie na kilka dni do szpitala. Jej mąż Krzysztof K. nie miał objawów zatrucia, choć jak informuje "Rzeczpospolita", nie czuł się najlepiej. Niestety kilka miesięcy później zmarł, nie znamy dokładnej przyczyny śmierci.

Pani Maria złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o odszkodowanie w wysokości 40 tys. zł. Domagała się zadośćuczynienia od organizatorów wesela. Sąd stwierdził winę organizatorów biorąc pod uwagę złe warunki sanitarne, niewłaściwą temperaturę przechowywania produktów, nosicielstwo pałeczek Salmonelli u jednego z pracowników kuchni i brak mydła w toalecie dla pracowników. Firma jest zobowiązana wypłacić kobiecie 20 tys. zł odszkodowania.

Ta wyjątkowa przyjaźń trwa już ponad 25 lat