Śmierć Igora Stachowiaka na komisariacie. Szef policyjnych związkowców krytykuje Błaszczaka

Dymisję po śmierci Igora Stachowiaka skomentował szef policyjnych związkowców. - Decyzja o zwolnieniu funkcjonariusza po "śmierci na komisariacie", w sprawie która zbulwersowała opinię publiczną, nie powinna zapaść w MSWiA - uważa Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak nakazał w niedzielę zwolnić policjanta, który używał paralizatora wobec Igora Stachowiaka, który zmarł rok temu na komisariacie. decyzję ta skrytykował szef policyjnych związków zawodowych.

Dymisja po pobiciu Igora Stachowiaka

"Dzisiejsza decyzja o zwolnieniu funkcjonariusza po "śmierci na komisariacie", w sprawie która zbulwersowała opinię publiczną, nie powinna zapaść w MSWiA. Po wielu miesiącach jakie upłynęły od zdarzenia i to pod wpływem przekazów medialnych" - napisał na Facebooku Jankowski. 

Jeżeli w tym konkretnym przypadku prawo zostało złamane, stosowne decyzje powinni niezwłocznie podjąć właściwi przełożeni i powinna zadziałać tak, jak tego oczekuje społeczeństwo, niezależna prokuratura. Nie wyjaśnienie tej sprawy od roku jest ciosem w wizerunek policji i obrazem funkcjonowania organów ścigania, w tym przypadku prokuratury.

Nagranie z kamery paralizatora

TVN24 wyemitowała reportaż, w którym odtworzono ostatnie godziny życia Igora. Dziennikarz stacji dotarł m.in. do 12-minutowego nagrania z kamery paralizatora, którym mężczyzna był wielokrotnie rażony. W materiale przypomniano, że sprawa śmierci Igora od ponad roku pozostaje niewyjaśniona i nikt w związku z nią nie usłyszał zarzutów. Dlaczego? Prokuratura Krajowa tłumaczy, że śledztwo przedłuża się z powodu "wniosków dowodowych składanych przez rodziców zmarłego oraz ich pełnomocników".

Wiadomo, że policjanci użyli paralizatora co najmniej kilka razy. W pewnym momencie, podczas próby przekucia Igora, zauważyli jednak, że ten przestał oddychać. Sprawa od razu budziła ogromne emocje nawet wśród funkcjonariuszy. "Naturalny ten zgon? - No właśnie chyba nie" - to wymiana zdać policjantów, którą ujawnił TVN.

Śmierć Igora na komisariacie


25-letni Igor Stachowiak został zatrzymany przez policję 15 maja 2016 roku na wrocławskim rynku, ponieważ wyglądem przypominał innego podejrzanego. Obezwładniło go wówczas i skuło w kajdanki kilku policjantów. Użyto również wobec niego paralizatora. Mężczyzna następnie trafił na jeden z komisariatów, gdzie po kilku godzinach zmarł. Na wniosek szefa MSWiA sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Więcej o:
Komentarze (165)
Śmierć Igora Stachowiaka na komisariacie. Szef policyjnych związkowców krytykuje Błaszczaka
Zaloguj się
 • tajemniczy_don_pedro

  0

  I bardzo dobrze. Niech się teraz policja (MSWiA) i prokuratura (Ministerstwo Sprawiedliwości) wzajemnie oskarżają. Więcej brudów wypłynie na powierzchnię.

  Resorty siłowe, niezależnie od tego, kto rządził (było i skopanie bezbronnego demonstrata podczas Marszu Niepodległości, była i napaść na Biedronia) są kompletnie zdemoralizowane i pora oczyścić bagno.

 • jango33

  0

  skoro jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, to powinna być taka sama Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po zabitych przez Policjantów, a w ogóle to my naród powinniśmy skrzyknąć się i zacząć łożyć na bezpłatną pomoc prawną dla każdego zatrzymanego przez policję, nie ważne czy i co zrobił, w każdym mieście powinien być prawnik na telefon, który przyjedzie i zadba o prawa zatrzymanego, Ty możesz być następny!!!

 • mariak94

  Oceniono 1 raz 1

  ...a co ten zwiazkowiec mowil rok temu??????

 • pit1

  0

  Gdziekolwiek zapadnie słuszna decyzja - niech zapadnie - byle była słuszna - bo wszystkie przez ponad rok były niesłuszne.
  Facet od związków zawodowych policji powinien mieć pretensją o zachowanie kolegów i nieudacznictwo w wyjaśnianiu sprawy, a nie o to gdzie zapadła decyzja wreszcie słuszna.
  Jaka firma takie związki zawodowe.

 • coikto12

  Oceniono 1 raz 1

  Wojsko mamy takie,że tylko dzięki Obronie Terytorialnej Polska jest w stanie się obronić.Policję mamy taką,że lepiej obchodzić z daleka-jak wściekłe psy.Nic ,tylko cieszyć się bezpieczeństwem i beztroską-PiS czuwa!

 • felucjan

  Oceniono 6 razy 0

  Nie ważne, że zabili człowieka. Ważne, że nie służyli przed '89!!!

 • ptys97

  Oceniono 13 razy 1

  a wiec Policja przekształca się w Milicje Obywatelska, dziękujemy panie Mariuszu Błaszczak, odmłodził nas pan o dobre 30 lat.

 • wudugurus

  Oceniono 14 razy 8

  co się tu dzieje z ocenianiem wypowiedzi tylu tu mamy sympatyków morderców w mundurkach?

 • wudugurus

  Oceniono 9 razy 7

  Przecież ten policjant i wszyscy którzy w tym katowaniu uczestniczyli powinni być zatrzymani a nie jednego zwolnili!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX