Użył paralizatora wobec Igora Stachowiaka. Błaszczak polecił zwolnić policjanta

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak nakazał zwolnić policjanta, który używał paralizatora wobec Igora Stachowiaka, który zmarł rok temu na komisariacie.

Jak podaje TVN24, trwa procedura zwolnienia policjanta, który użył paralizatora wobec Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu. Rzecznik Komendanta Głównego Policji poinformował, że dzieje się tak na polecenie Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji. 

"Błaszczak podjął tę decyzję ze względu na dobro służb i wizerunek policji" - czytamy.

Nagranie z kamery paralizatora

TVN24 wyemitowała reportaż, w którym odtworzono ostatnie godziny życia Igora. Dziennikarz stacji dotarł m.in. do 12-minutowego nagrania z kamery paralizatora, którym mężczyzna był wielokrotnie rażony. W materiale przypomniano, że sprawa śmierci Igora od ponad roku pozostaje niewyjaśniona i nikt w związku z nią nie usłyszał zarzutów. Dlaczego? Prokuratura Krajowa tłumaczy, że śledztwo przedłuża się z powodu "wniosków dowodowych składanych przez rodziców zmarłego oraz ich pełnomocników".

Wiadomo, że policjanci użyli paralizatora co najmniej kilka razy. W pewnym momencie, podczas próby przekucia Igora, zauważyli jednak, że ten przestał oddychać. Sprawa od razu budziła ogromne emocje nawet wśród funkcjonariuszy. "Naturalny ten zgon? - No właśnie chyba nie" - to wymiana zdać policjantów, którą ujawnił TVN.

Śmierć Igora na komisariacie

25-letni Igor Stachowiak został zatrzymany przez policję 15 maja 2016 roku na wrocławskim rynku, ponieważ wyglądem przypominał innego podejrzanego. Obezwładniło go wówczas i skuło w kajdanki kilku policjantów. Użyto również wobec niego paralizatora. Mężczyzna następnie trafił na jeden z komisariatów, gdzie po kilku godzinach zmarł. Na wniosek szefa MSWiA sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Więcej o:
Komentarze (349)
Użył paralizatora wobec Igora Stachowiaka. Błaszczak polecił zwolnić policjanta
Zaloguj się
 • wranek

  0

  Trzech policjantów siłuje sie z podejrzanym. Ten stawia czynny opór. Narusza nietykalność policjanta. To, co sie stało później jest niedopuszczalne.
  Po tych wydarzeniach,poczekacie sobie na przyjazd Policji dłużej.
  Zostaniecie poinformowani, że wszyscy Policjanci sa od półtorej godziny zajeci, bo, razem z policyjnym negocjatorem, proszą podejrzanego o okazanie dowodu osobistego i o poddanie sie
  czynnościom sprawdzajacym. Wiemy, że krwawisz ale sorry, jestesmy zajeci.

 • senior2244

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe ile lat będą mataczyć i kryć tych co wieźli do domku Beatkę bez sygnałów dźwiękowych i spowodowali wypadek a teraz szukają kozła ofiarnego tak jak w przypadku Antka w Toruniu. Rżną głupa cały czas a przestępcy w mundurach i bez dopuszczają się nawet morderstw w komisariacie i są kryci przez nieudaczników na wysokich stanowiskach.

 • anonim_ka

  Oceniono 2 razy 0

  Coraz bardziej podobają mi się nocne A W A N S E w PiS . Czy płaszczak jest równocześnie nadprokuratorem i Sądem ?! ? ! Polecić to on może sekretarce zatemperować wiecej ołówków.

 • lisa2

  Oceniono 3 razy 1

  No i co z tymi ocenami? Jeszcze nie oceniałam żadnej wypowiedzi a już przy kliknięciu na tak lub nie (kciuk w górę lub w dół) pojawia się napis "już oceniałe(a)ś".

  Tak gazeta.pl blokuje oceny komentatorów.

 • ganro

  Oceniono 3 razy -1

  To jest atak na niezależność Policji, PO natychmiast do marszu protestacyjnego!

 • Ryszard Uziębło

  Oceniono 5 razy -1

  Jednego policjanta zwolnili !!!! A co z policjantami, którzy byli współsprawcami tortur, zatrzymującymi niewinnych obywateli fotografujących nieprawidłowe działania funkcjonariuszy ? Co z oszukującymi opinię publiczną i składającymi fałszywe zeznania przed prokuratorami ? Co z ich przełożonymi, którzy przez rok chcieli sprawę "zamieść pod dywan" ? I wreszcie co robiły organy kontrolne, które w torturowaniu nie widziały rażących działań niezgodnych z konstytucyjnymi prawami człowieka i ustawą o policji. Jak przywódcy jedynie słusznej partii katotalibanu łamią prawa konstytucyjne, to dają przykład i przyzwolenie "ciemnemu ludowi" na takie praktyki.

 • ferroetigni

  Oceniono 2 razy 2

  Dobry pan Błaszczak zwolnił policjanta. Nie pozwoli aresztować oprawców o mordercy w policyjnym mundurze. Za rządów pisu zwyrodnialcy i ich przełożeni w policji są bezkarni.

 • poli7p

  Oceniono 13 razy 5

  Jednego rozrabiaki mniej. Nie mieści mi się w głowie żeby policja ulegała rozrabiakom. Byśmy nie mogli wyjść na ulice.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX