Przyłębska o bulwersującym występie sędziego Morawskiego w Oxfordzie: temat zamknięty

Skoro nie wpłynął wniosek o dyscyplinarne ukaranie sędziego Lecha Morawskiego, to nie ma podstaw do dalszego zajmowania się tematem - stwierdziła Julia Przyłębska, pytana o ocenę jego wykładu na brytyjskiej uczelni.

Na antenie radiowej Jedynki prezes Trybunału odniosła się do protestu ośmiu sędziów TK, których oburzyło wystąpienie ich kolegi. Według sędziów, słowa Morawskiego "godzą w autorytet Trybunału i dobre imię jego sędziów". "Formułowanie przez profesora prawa bezpodstawnych zarzutów jest złem społecznym, niszczy dobro wspólne i nie powinno pozostać bez odpowiedzi" - napisali w oświadczeniu. Domagają się też od kierownictwa TK wszczęcia stosownych kroków prawnych. "Obmowa i oszczerstwo są zachowaniem niegodziwym. Dlatego sprawy nie można zamknąć umieszczeniem jego lakonicznego komunikatu na stronie internetowej TK" - argumentują.

- Sędzia Morawski przeprosił. Jeśli którykolwiek z sędziów uważa, że sprawa powinna być kontynuowana powinien złożyć wniosek (o postępowanie dyscyplinarne - red.) - oświadczyła Przyłębska.

Morawski wydał w środę oświadczenie, w którym przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni formą lub treścią jego wystąpienia podczas debaty naukowej w Oxfordzie. Jak dodał, użyty przez niego termin "corruption" odnosił się nie do "łapownictwa", ale do "zepsucia, demoralizacji, upadku etosu elit politycznych, prawniczych i ekonomicznych w naszym kraju

Sędzia Morawski był uczestnikiem sympozjum na Uniwersytecie w Oksfordzie. Już na początku swojego wystąpienia zaznaczył, że zaprezentuje stanowisko rządu PiS. - Reformy polskiego rządu mają zwalczyć ogromną korupcję. Korupcja niszczy mój kraj. Są w nią zamieszani najważniejsi politycy, prawnicy, w tym sędziowie Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego - przekonywał. Negatywnie wypowiadał się również na temat obowiązującej konstytucji. Twierdził, że może być interpretowana w dowolny sposób. Przyznał również, że "polski rząd jest przeciwny homoseksualistom, ale nie są oni ścigani przez prokuraturę".

Więcej o:
Komentarze (182)
Przyłębska o bulwersującym występie sędziego Morawskiego w Oxfordzie: temat zamknięty
Zaloguj się
 • sardanapal62

  Oceniono 1 raz -1

  Niemiecki trybunał z niemrą na czele zamiata sprawy pod dywan

 • bart5554

  Oceniono 1 raz -1

  W słowach sędziego nie widzę nic skandalicznego. Gość ma odmienne poglądy od lewackich i stąd cała awantura.

 • razb1947

  Oceniono 1 raz -1

  Morawski myślał o Rzeplińskim i z wybranymi przez PO.

 • bigark

  Oceniono 1 raz 1

  Prof. Morawski zarzucił Przybłędskiej korupcję i demoralizację - ale przeprosił!
  No, to pani P. uznała, że sprawa jest zamknięta, bo wie, że tak było - ale się zbyło? Bo jak kurka wodna, bez dorobku naukowego, mogła zostać prezesem? Tylko głupi by się pytał ...

 • pyffello114

  Oceniono 1 raz 1

  Temat nie jest zamknięty!!
  Pani Przyłębska powinna wysłaĆ sędziego Morawskiego do szkoły języka angielskiego.
  Pan sędzia Morawski musi BEZWZGLĘDNIE podciągnąć się w angielskim, bo język, którym usilował posługiwać się w Oksfordzie - to jedna wielka KOMPROMITACJA!!!!

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 1 raz 1

  Frau Wolfgang locuta, causa finita. W Polsce zabrakło ludzi godnych. Rządzi nami 7 do n-tej potęgi sort.

 • tom-mat55

  Oceniono 3 razy 3

  To znaczy, że Trybunału Konstytucyjnego już nie ma

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX