Biedroń czarnym koniem wyborów prezydenckich? Ten sondaż mówi sam za siebie

• Sondaż IBRiS: 26,5 proc. Polaków zagłosowałoby na Biedronia • 33 proc. deklaruje poparcie w II turze, w potyczce z Andrzejem Dudą• Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w 2020 roku

Według najnowszego sondażu IBRiS dla Radia Zet i "Faktu" co czwarty Polak (26,5 proc.) zagłosowałby na Roberta Biedronia, gdyby wystartował w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Blisko 33 proc. głosujących wybrałoby Biedronia, gdyby w drugiej turze zmierzył się z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą. Drugie tyle (32,3 proc.) nie zamierza głosować na obecnego prezydenta Słupska. Więcej szczegółów sondażu podaje "Fakt".

Dowiedz się więcej:

Kim jest Robert Biedroń?

Robert Biedroń jest pomysłodawcą, współzałożycielem i wieloletnim prezesem Kampanii Przeciw Homofobii. W 2011 roku został wybrany na posła z listy Ruchu Palikota otrzymując prawie 17 tys. głosów. Biedroń to aktywny działacz na rzecz praw środowisk LGBT. Był m.in. członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ds. LGBT, a w latach 2008-2016 był członkiem Rady Doradczej Praw Człowieka przy Open Society Foundation. Obecnie jest prezydentem Słupska.

Czy Robert Biedroń planuje wystartować w wyborach prezydenckich w 2020 roku?

W ostatnim wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" mówił: -  Jeżdżę po Polsce, uczę się samorządu, pokory, rozmawiania z ludźmi, czyli wszystkiego, co w polityce jest powszechne. Dojrzewam politycznie, jak kiedyś Józef Oleksy sporo czytam i będę ostry jak brzytwa.

Pół roku temu byście w to nie uwierzyli. W oparach absurdu PiS-u

Więcej o: