"Prezydent okazał się być jakimś długopisem". Agnieszka Holland oburzona wywiadem Dudy

- Ten człowiek stracił dla mnie wszelki autorytet i nie jest moim prezydentem - zadeklarowała Agnieszka Holland w TVN24. Reżyserkę oburzył wywiad Andrzeja Dudy, w którym mówił o "dzieciach i wnukach zdrajców".

- Miejmy tego świadomość, że dzisiaj dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej, którzy tutaj walczyli o utrzymanie sowieckiej dominacji nad Polską, zajmują wiele eksponowanych stanowisk w różnych miejscach, w biznesie, mediach - mówił w wywiadzie dla TVP Historia Andrzej Duda.

Zdaniem Agnieszki Holland taka wypowiedź to "coś haniebnego". - Ale odbieram bardzo źle tego prezydenta już od dawna. Od początku, kiedy się okazał być jakimś długopisem, od kiedy złamał konstytucję, zdradził konstytucję, na którą przysięgał. W tym momencie ten człowiek stracił dla mnie wszelki autorytet i nie jest moim prezydentem od tego momentu, tak że nie musi mnie wykluczać, bo ja go skreśliłam z listy polityków, których darzę szacunkiem - mówiła reżyserka w "Faktach po Faktach".

Holland podkreślała, że chciałaby mieć szacunek do funkcji głowy państwa, jednak "Andrzej Duda nie gra dobrze tej roli i w jakimś sensie ją kompromituje". - Po takiej prezydenturze, jak prezydentura pana Dudy, się okaże prawdopodobnie, że powiemy sobie: "a właściwie po co nam prezydent?" - mówiła w TVN24 i dodała, że prezydent "nie po to oddał legitymację partyjną, żeby dzielić Polaków na lepszy i gorszy sort".

Prezydent wszystkich Polaków? Już nie

Andrzej Duda w wywiadzie, do którego odnosiła się Holland, stwierdził również, że "nie jest prezydentem wszystkich Polaków". - Mnie się śmiać chce, kiedy słyszę, że Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków, bo podpisał jakąś ustawę, na którą się jakaś grupa społeczna nie zgadza. Proszę pamiętać, że Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków, bo nie został przez wszystkich Polaków wybrany - ogłosił.

Więcej o:
Komentarze (383)
"Prezydent okazał się być jakimś długopisem". Agnieszka Holland oburzona wywiadem Dudy
Zaloguj się
 • masz01

  Oceniono 2 razy 0

  Napisz no babciu scenariusz dla Roberta
  - kiedy "czarnym koniem" zostanie...

 • dar61

  Oceniono 1 raz 1

  Trybunał Stanu ma na bank.
  Więc i postępki tego ... człowieka są już poza krawędzią purenonsensu, nie tylko jego słowa.

 • francek4

  Oceniono 1 raz 1

  p. Agnieszko , przecież my mamy dwie kukiełki na czele polskiego rządu manipulowane przez kaczora , Pani się temu dziwi ? bo my już nie !
  słyszał to kto żeby katolicy za jakich się uważają pisowcy znieważali i ograbiali zwłoki ludzkie ?
  do jasnej chol................. oni maja milion zł. na ochronę tego umysłoweo chorego kaczora ? a domy dziecka proszą o pomoc , bo maja biedę ???????
  CZY TEGO NASZ NARÓD NIE WIDZI ??????????????????????????????
  JUŻ NIE MA LIDERA WŚRÓD NARODU ŻEBY WYWALIĆ TĄ KLIKĘ PISOWSKĄ ??????????????????

 • razb1947

  Oceniono 2 razy -2

  Córka zdrajcy ma w krwi i w genach zdradzanie takich w Polsce nie potrzebujemy-won.

 • 55kris

  Oceniono 8 razy 2

  długopis to prezydęt całej wolski oraz syryjusza. że o san escobar nie wspomnę

 • norbertrabarbar

  Oceniono 6 razy -2

  Nie martw się Adrian! My jesteśmy z tobą! Jesteś dobrym i bardzo sympatycznym prezydentem - nigdy nie widziałem cię ani naburmuszonego, ani plującego jadem i muszę ci powiedzieć, że bardzo ładnie klęczysz! Klęczysz tak jakbyś powstał z kolan - dumny i niezłomny!

  Adrian trzymaj się!

 • dna_low

  Oceniono 5 razy 5

  Nieprawda że Duda tylko podpisuje - przecież także pisze listy do Antoniego Nietykalnego.

 • ewulka987

  Oceniono 9 razy 5

  Brawo pani Agnieszko! Trzeba mówić prawdę ,gdy PiS z prezesem na czele i A.Duda wciskają nam kit i na czarne mówią białe, a na białe czarne. Nie będziemy siedzieć cicho ,gdy po kawałku zabiera nam się WOLNOŚĆ w imię utrzymania średniowiecznej ,katolickiej Polski.

 • srauciepies666

  Oceniono 5 razy 3

  Chyba za krótkie drogi krzyżowe miał w dzieciństwie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX