Mieli wypadek i nie dotarli na matury. Zderzenie trzech samochodów pod Krotoszynem

Pod Krotoszynem doszło do groźnego wypadku z udziałem trzech samochodów. Jednym z nich podróżowali czterej maturzyści, którzy - choć nie odnieśli poważnych obrażeń - nie dotarli do szkoły.

Jak podaje TVN24, kierujący samochodem marki peugeot nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania, zajechał drogę już wyprzedzającemu citroenowi i wjechał w wyprzedane auto renault.

Czterej maturzyści jechali na egzamin z matematyki. Choć nie odnieśli poważnych obrażeń, nie dotarli do szkoły. Mniej szczęścia miała kobieta jadąca w renault. Została przetransportowana do szpitala śmigłowcem. Jej stan jest krytyczny.

Jakie egzaminy maturalne zdają uczniowie?

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017.

Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Matura 2017. Sprawdź, czy jesteś do niej gotowy

Zdajesz maturę z historii? Najpierw sprawdź, czy rozwiążesz quiz historyczny >>>

Uważasz, że znasz dobrze geografię? Sprawdź, czy poradzisz sobie na maturze >>>

Boisz się matury z angielskiego? Zobacz, co potrafisz >>>

Matura 2016 - wybraliśmy niektóre pytania. Zdałbyś? >>>

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o: