Komorowski przyznaje: Matura poszła dobrze dzięki kolegom. "Ściągał, ale się nie zaciągał"

- Matematyka poszła bardzo dobrze - zadeklarował Bronisław Komorowski. Po chwili przyznał jednak, że "solidarnie współpracował z kolegami i koleżankami". Pomocy udzielali także nauczyciele.

Matury, które w tym roku zdaje niemal 284 tys. osób, rozpoczęły się egzaminem z języka polskiego. Krótko przed startem egzaminu w radio RMF FM m.in. o maturze mówił Bronisław Komorowski. Były prezydent wspominał egzamin z matematyki.

- Matematyka poszła bardzo dobrze dzięki bardzo - że tak powiem - solidarnej współpracy z kolegami i koleżankami. Ale także, nie ukrywam, pomogli nauczyciele. No i zdałem tę matematykę - mówił Komorowski. 

- Były kanapki, a w kanapkach niespodzianki? - dopytywał prowadzący audycję.

- Różne rzeczy były. Najważniejsze jest to, że po wielu, wielu latach nauczycielką od matematyki, której się zawsze obawiałem najbardziej, okazała się późniejsza żona mojego kolegi z obozu internowania Witka Chodakiewicza - dodał były prezydent. 

"Robi co może, by go nie traktować poważnie"

Wypowiedź wywołała wiele komentarzy. Zdaniem Michała Szułdrzyńskiego z "Rzeczpospolitej", Komorowski "robi co może, by go nie traktować serio". Dziennikarz przypomniał, że dawniej ówczesny marszałek przyznał, że pracę magisterską pisał 11 dni wspólnie z żoną i teściem. 

"Żenujące jest nie to, ze Komorowski ściągał, bo "kto jest bez winy etc. etc.", ale to, ze się tym chwali i uważa za rzecz godną chełpienia" - skomentował Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy". 

"Tak się składa, że chodziłem do tego samego liceum, co prezydent Komorowski. Przed naszą matura przyjechał do szkoły i prawił, że trzeba się uczyć, by dobrze zdać maturę. Jak widać były też inne sposoby..." - napisał Kacper Rogacin z "Polska The Times".

Piotr Witwicki z Polsatu skomentował sprawę żartem: "Prezydent Komorowski ściągał, ale się nie zaciągał".

Matura 2017. Sprawdź, czy jesteś do niej gotowy

Zdajesz maturę z historii? Najpierw sprawdź, czy rozwiążesz quiz historyczny >>>

Uważasz, że znasz dobrze geografię? Sprawdź, czy poradzisz sobie na maturze >>>

Boisz się matury z angielskiego? Zobacz, co potrafisz >>>

Matura 2016 - wybraliśmy niektóre pytania. Zdałbyś? >>>

Więcej o: