Matury 2017. Rozpoczął się egzamin z języka polskiego

Matury 2017. O godzinie 9 rozpoczęła się część podstawowa egzaminu maturalnego z języka polskiego. Do matury podchodzi w tym roku niemal 284 tys. osób.

Obowiązkowa część podstawowa egzaminu maturalnego z języka polskiego rozpoczęła się o godzinie 9, a maturzyści mają na jej rozwiązanie 170 minut. Część rozszerzona rozpocznie się o 14 i potrwa dokładnie 180 minut.

Jakie egzaminy maturalne zdają uczniowie?

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Zobacz arkusze egzaminacyjne z języka polskiego >>>

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Matura 2017. Sprawdź, czy jesteś do niej gotowy

Zdajesz maturę z historii? Najpierw sprawdź, czy rozwiążesz quiz historyczny >>>

Uważasz, że znasz dobrze geografię? Sprawdź, czy poradzisz sobie na maturze >>>

Boisz się matury z angielskiego? Zobacz, co potrafisz >>>

Matura 2016 - wybraliśmy niektóre pytania. Zdałbyś? >>>

 

Więcej o: