Merkel po spotkaniu z Putinem: Poprosiłam, by użył swoich wpływów ws. gejów w Czeczenii

Angela Merkel spotkała się z Władimirem Putinem w jego rezydencji w Soczi. Spotkanie było zdominowane przez rozmowy na temat sytuacji na Ukrainie i w Syrii, jednak kanclerz Niemiec poruszyła też kwestię prześladowań osób homoseksualnych w Czeczenii.

"Nowaja Gazieta", niezależne rosyjskie medium, podała miesiąc temu, że w Czeczenii odbywa się "polowanie" na osoby homoseksualne. Wówczas informowano o co najmniej trzech ofiarach śmiertelnych i stu zatrzymanych. Władze republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej odpowiedziały, że nic takiego nie może mieć miejsca, ponieważ w Czeczenii... nie ma osób nieheteroseksualnych. 

Jak alarmował "The Guardian", który dotarł do ofiar prześladowań, osoby, które trafiają do "tajnych więzień" są bite, rażone prądem i poniżane. Niektórym udaje się opuścić areszt za bardzo wysokim okupem.

Merkel chce, by Putin użył swoich wpływów

Właśnie o prześladowaniach mniejszości seksualnych mówiła Merkel w rozmowie z Putinem. Kanclerz wezwała władze Rosji do zbadania tych zarzutów i zapewnienia, że osoby LGBT są chronione na terytorium kraju. 

- Poprosiłam prezydenta Putina, by użył swoich wpływów do obrony praw mniejszości - powiedziała kanclerz Merkel po spotkaniu.

Apele z Polski

Polskie organizacje działające na rzecz mniejszości seksualnych apelują do rosyjskich, ale też polskich władz o interwencje w sprawie "doniesień o zabójstwach, bezpodstawnych aresztowań i tortur gejów i mężczyzn biseksualnych w Czeczenii". Jak dotąd apele pozostają bez odpowiedzi. 

Więcej o:
Komentarze (227)
Merkel po spotkaniu z Putinem: Poprosiłam, by użył swoich wpływów ws. gejów w Czeczenii
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 1 raz -1

  Tylko kastrować.

 • kazik2500

  Oceniono 3 razy 1

  Tak, Frau Merkel -- zastosowanie gejowskiej wunderwaffen (szczegolnie na terytorium Rosji) na pewno pomoze utrzymac pania przy wladzy. No ale przynajmniej pani "poruszyla" temat o ktory prosili ci co moga pomoc ...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 0

  Putin nie ma żadnych wpływów w Czeczenii. On jest najzwyczajniej w świecie zakładnikiem Kadyrowa.

  Naciskanie przez Zachód na Putina w tej sprawie doprowadzi do całkowitej kompromitacji Putina, bo wszyscy zobaczą, że car jest nagi.

 • Jerzy Kołodziej

  Oceniono 8 razy 2

  Jedno z wazniejszych spotkan politycznych od wielu miesiecy a gazeta podkresla ze Merkel wyrazila troske o losy pedalow !!!!
  Ludzie trzymajcie mnie! A czasami nie zagrozila sankcjami ?
  Merkel dzisiaj siedzi przed telewizorem i oglada jedna z najwazniejszych debat politycznych w Europie Marine le Pen kontra Holland Bis, a nie przejmuje sie Czeczenia! Ona drzy o losy unii a nie o loso homo!

 • matronix

  Oceniono 8 razy 4

  menelina niech siedzi na swej szerokiej dupie i pilnuje swoich arabusów

 • oloros11

  Oceniono 7 razy 1

  przyklad manipulacji Gazety - oni rozmawiali o zniesieniu sankcji - ale o tym ie napisza - niezgodne z wytycznymi komisarza

 • karrampa

  Oceniono 7 razy 1

  A sama otworzyła granice i przyznaje zasiłki tym, którzy homosekualistów zrzucają z dachów domów. Dziwna teutońska logika.
  W sumie i tak lepiej niż w Szwecji - tam byli bojownicy IS mogą liczyć jeszcze na mieszkanie.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 3

  Jaka prawa, jaka sprawiedliwa!
  A knurowi Arabii Saudyjskiej nie wytknęła dyskryminacji gejów ani dyskryminacji kobiet, ani nawet niewolniczego traktowania ludzi "spoza" zatrudnionych w kure...stwie saudyjskim.
  Taki to aniołek z Angeli!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX