Kaczyński odsłonił kolejny pomnik brata. I chce więcej. "Patriota musi być przekonany..."

Jarosław Kaczyński odsłonił pomnik swojego brata i bratowej w Białej Podlaskiej. - Każdy, kto jest polskim patriotą, musi być przekonany, że warto, by jego pomniki stały w różnych polskich miastach - mówił.

Pomnik pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, który od jakiegoś był ukryty w "klatce" z blachy falistej, został uroczyście odsłonięty przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Podczas ceremonii Jarosław Kaczyński dziękował inicjatorom powstania pomnika, ale przede wszystkim skupił się na zasługach brata. 

Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce należą się pomniki, bo wpisał się w polską historię, jak może nikt inny w ciągu ostatnich dziesięcioleci, bo był politykiem naprawdę polskim, bo nie musiał się niczego obawiać, bo walczył z komunizmem, ale nie miał z nich żadnych związków, nie było na niego żadnych teczek 

- mówił ze sceny ustawionej na skwerze przy placu Wojska Polskiego, w którego centrum stanęły figury pary prezydenckiej. 

Prezes PiS podkreślał, że dla jego brata najważniejsza była Polska i "Solidarność". - I dla którego Polską byli Polacy, ci zwykli Polacy, których kochał, z którymi był związany. Ze wszystkimi, ale szczególnie tymi, którzy byli najważniejsi z "Solidarności", czyli z polską klasą robotniczą, z polskimi pracownikami. I pozostał temu wierny do końca. Był - jak mówił ówczesny przewodniczący związku Janusz Śniadek na jego pogrzebie - człowiekiem "Solidarności". Człowiekiem "Solidarności" do końca - mówił.

I dlatego powtarzam - wpisał się w naszą historię w ten sposób, iż każdy, kto jest polskim patriotą, musi być przekonany, że warto, by jego pomniki stały w różnych polskich miastach

- przekonywał Kaczyński. Pierwotnie część mediów podała błędny cytat z określeniem "w każdym polskim mieście", co wywołało niemałe poruszenie wśród komentatorów. 

Więcej o:
Komentarze (607)
Kaczyński odsłonił kolejny pomnik brata. I chce więcej. "Patriota musi być przekonany..."
Zaloguj się
 • Zofia Zalewska

  Oceniono 1 raz 1

  zadnych pomnikow!!!!!!!!!!!
  Potem nasi potomkowie beda rorwalac.
  Za czyje pieniadze to wszystko???????????????????

 • Oceniono 1 raz 1

  Wg pomnika to byli dopiero przystojni ludzie a Pani Maria wręcz jak modelka pierwszej klasy.

 • wejsunek47

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Prezydent Narutowicz zginął w prawdziwym zamachu a ma jeden plac i kilka małych ulic....a te cudaki trzeba będzie ostro pilnować ...

 • na.pewno.nie.kwak

  Oceniono 3 razy 1

  Nie było żadnej teczki? Na Kiszczaka też żadnej nie było.

 • na.pewno.nie.kwak

  Oceniono 1 raz 1

  "każdy... musi być przekonany, że warto, by jego pomniki..."

  Powtórka z rozrywki: "Lenin wiecznie żywy wśród nas,,.", jakoś tak to leciało

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  Prezes jest naprawdę skromny. Pomniki nie mają stać "w każdym polskim mieście" (jak skłamał przemysł pogardy), lecz tylko w "różnych polskich miastach" .Zasadnicza, wielka różnica.

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Oczekuję, że na-tych-miast po zniesieniu dyktatury "Prezesa" ten pomnik i wszystkie inne, podobne - idą do skansenu socjalizmu w Kozłówce, do stojących już tam Bierutów, Leninów i temu podobnych Wielkich Postaci, jak pan Lech Kaczyński. Trzeba zmienić nazwę muzeum: "Muzeum - skansen komunizmu i narodowego socjalizmu".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX