Kraków: pobili sztachetami nastoletniego Ukraińca, bo "źle rzucał piłką do kosza"

17-letni obywatel Ukrainy został pobity zakończonymi gwoździami deskami ponieważ "źle rzucał piłką do kosza". Trzech sprawców zatrzymała policja, grozi im do 8 lat więzienia.

24 kwietnia na jednym z osiedli w krakowskiej Nowej Hucie doszło do pobicia 17-letniego Ukraińca. Jak ustalili policjanci, chłopak wraz ze swoim polskim kolegą przebywał na przyszkolnym boisku, gdzie grali w koszykówkę.

W pewnym momencie obok boiska pojawiło się 3 młodych mężczyzn, którzy zaczęli zaczepiać 17-latka. Kiedy w obronie zaczepianego stanął jego polski rówieśnik, został brutalnie odepchnięty i uderzony przez jednego ze sprawców.

Wyrwane z płotu sztachety

Od przepychanek słownych napastnicy przeszli do rękoczynów. Z pobliskiego ogrodzenia wyłamali drewniane pale (w tym zakończone gwoździami) i zaczęli nimi okładać 17-latka, po czym ukradli mu piłkę i uciekli. Scenę pobicia widział przypadkowy przechodzeń, który wezwał na miejsce policję.

Funkcjonariusze już po kilkunastu minutach zatrzymali wszystkich 3 sprawców pobicia. Mężczyźni tłumaczyli policji, że napadli na nastolatka, "bo źle rzucał piłką do kosza".

Brutalność sprawców

20-latek usłyszał zarzuty znieważania osoby ze względu na jej przynależność narodową, zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz pobicia. Pozostali dwaj sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.  

Z uwagi na charakter czynu oraz brutalność sprawców sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

A TERAZ ZOBACZ: Zepchnął z drogi motocyklistę. Dostał 15 lat

Więcej o: