Kempa przemawiaa w kociele na pielgrzymce. "Odebralimy emerytury waszym oprawcom"

Szefowa Kancelarii Premiera wzia udzia w pielgrzymce Robotnikw i Pracodawcw. Podczas mszy Kempa mwia o odebraniu wiadcze byym funkcjonariuszom sub PRL.

Beata Kempa reprezentowała premier Beatę Szydło na Pielgrzymce Robotników i Pracodawców do św. Józefa w Kaliszu - podaje TVN24 za PAP. Na pielgrzymkę zapraszały m.in. władze NSZZ "Solidarność". 

- Wielu z was straciło zdrowie, a nawet życie, kiedy walczyliście za wolną Polskę i ponosiliście największą ofiarę. To dzięki wam możemy dzisiaj mówić to, co chcemy, bez obawy o życie najbliższych. Dzisiaj nadeszła sprawiedliwość - odebraliśmy emerytury waszym oprawcom i mimo wielkiego krzyku nie cofniemy się - mówiła Kempa, zwracając się do uczestników pielgrzymki. 

Kościelne mowy Beaty Kempy

Beata Kempa ma wprawę w wygłaszaniu przemówień podczas uroczystości kościelnych. Do historii przeszło jej wystąpienie na 24. urodzinach Radia Maryja, kiedy to "umocowana i upoważniona przez premier Beatę Szydło" podziękowała zgromadzonym pracownikom i rodzinie Radia Maryja za "24 lata, dzień po dniu, posługi Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie":

 

Ustawa dezubekizacyjna

Tzw. ustawa dezubekizacyjna, do której nawiązywała szefowa KPRM, zakłada obniżkę emerytur i rent dla byłych funkcjonariuszy służb PRL "za służbę na rzecz totalitarnego państwa". Nowe przepisy zakładają, że emerytura osoby objętej ustawą nie może przekroczyć średniej emerytury wypłacanej przez ZUS. 

Byli funkcjonariusze służb mundurowych zapowiadają batalię w sądzie. Podkreślają, że zostali pozytywnie zweryfikowani po 1990 roku i często wiele lat pracowali już w III RP. Wśród osób, którym zostaną odebrane świadczenia są też funkcjonariusze Biura Ochrony Rzdu