Chciała "kajdanek i szubienicy" dla Tuska, nadal jest w otoczeniu ministra. "Jeździ jego limuzyną"

Dyrektorka departamentu w Ministerstwie Środowiska zrezygnowała z pracy po skandalu związanym z jej wulgarnymi wpisami w sieci. Nadal jest jednak w bliskim otoczeniu Jana Szyszki.

Beata Nowosielska była dyrektorem Departamentu Edukacji i Komunikacji w resorcie Jana Szyszki. Ostatnio "zasłynęła" swoim wpisem, jaki popełniła na Facebooku przy okazji przyjazdu Donalda Tuska na przesłuchanie do prokuratury. Komentując wydarzenie "Powitajmy Tuska tak jak na to zasługuje", które założył korespondent TVP Cezary Gmyz, Nowosielska napisała:"Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica".

Po tym, jak nagłośniliśmy sprawę wulgarnych wpisów na Twitterze, Nowosielska złożyła rezygnację z pełnionych w resorcie funkcji. Krótko później Minister Środowiska wycofał wyznaczenie jej na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

"Jestem osobą prywatną!"

Okazuje się jednak, że Nowosielska nie zniknęła z otoczenia ministra Jana Szyszki. Dziennikarze OKO.press widzieli byłą dyrektorkę podczas konferencji organizowanej w Hotelu Gromada w Pile oraz w posiadłości Szyszki w Tucznie. Kiedy próbowali z nią rozmawiać, ta miała zacząć krzyczeć. - Pan mnie atakuje! Ja jestem osobą prywatną, przyjechałam sobie tutaj, natomiast pan mnie nagabuje - przytacza serwis. Kobieta miała również powiedzieć, że "przyszła tutaj na chwilę" i chciała zasłonić się dziennikarzem.

Zdaniem OKO.press, Nowosielska przyjechała do Piły limuzyną ministra, a w słynnej "stodole" Szyszki pomagała w przygotowaniach do konferencji. "Wstęp do niej mieli tylko współpracownicy ministra i goście zaproszeni przez resort" - czytamy.

Podobna sytuacja miała miejsce dzień później w hotelu. Była urzędniczka krzyczała do dziennikarza, że jej obecność na konferencji "to nie jest jego sprawa". Co najzabawniejsze, jeden z pracowników resortu usiłował udawać, że Nowosielska to wcale nie Nowosielska. - Henryko, zapraszam, bo mamy jedną rzecz do załatwienia - mówił, odciągając kobietę od dziennikarzy.

Radna polecana przez Szyszkę

Była dyrektorka Departamentu Edukacji i Komunikacji w resorcie Jana Szyszki znała ministra znacznie wcześniej. Przed objęciem stanowiska w resorcie była radną PiS w warszawskiej Wesołej. W tej samej Radzie Dzielnicy zasiada w tej kadencji Krystyna Szyszko, żona ministra środowiska. Małżeństwo Szyszków rekomendowało Nowosielską w wyborach do Rady: "Polecamy Panią Beatę jako osobę, która odzwierciedla najlepsze cechy swojego pokolenia, cenimy w niej przede wszystkim dynamiczność i upór w dążeniu do celu".

"Ustawa jest dobra, ludzie są źli". Wiec w obronie ministra Szyszki przed Sejmem

Więcej o: