Tusk w mundurze SS. Będzie wniosek do prokuratury o ściganie konsul z Ohio

Dzisiaj wyślę w imieniu Donalda Tuska do Prokuratury wniosek o ściganie z urzędu konsul, która umieściła jego fotomontaż w mundurze SS - zapowiedział pełnomocnik szefa Rady Europejskiej Roman Giertych.

Nie milknie burza wokół wpisu zamieszczonego przez konsul honorową w USA. Maria Szonert-Binienda opublikowała fotomontaż przestawiający Donalda Tuska w mundurze żołnierza SS. Złożenie zawiadomienia o przestępstwie zapowiedział w sobotę pełnomocnik przewodniczącego Rady Europejskiej Roman Giertych.

Dzisiaj wyślę w imieniu Donalda Tuska do Prokuratury wniosek o ściganie z urzędu konsul, która umieściła jego fotomontaż w mundurze SS - oświadczył Giertych.

Tłumaczy, że "w ciągu ostatnich kilku miesięcy prokuratura wielokrotnie podejmowała ściganie art. 216 kk w trybie publicznoskargowym. Tak było nawet w przypadku zwykłych okrzyków do posłów podnoszonych przez osoby, które nie sprawowały żadnej funkcji publicznej". Dlatego, jak dodaje:

Mój Mocodawca pan Donald Tusk uznał, że sprawa jest na tyle bulwersująca, że nie można jej zostawić bez reakcji - czytamy w oświadczeniu

MZS odcina się od wpisu 

Zamieszanie wokół Marii Szonert-Biniendy, konsul honorowej RP w Akron w Ohio, a prywatnie żony jednego z członków komisji Macierewicza ds. katastrofy smoleńskiej, wybuchło po wpisie na Twitterze dziennikarki "Gazety Wyborczej" Doroty Wysockiej-Schnepf. Opublikowała ona zdjęcie, które miało pojawić się na profilu Szonert-Biniendy na Facebooku, przedstawiające szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w mundurze ze swastyką.

Jeszcze tego samego dnia MSZ odcięło się od wpisów zamieszczanych przez konsul honorową. "Publikowane przez Marię Szonert-Biniendę treści wyrażają wyłącznie jej prywatne stanowisko" - czytamy w przysłanym do nas oświadczeniu. Jak utrzymuje ministerstwo, aktywność internetowa konsul "miała miejsce przed uroczystym otwarciem konsulatu honorowego w Akron, które odbyło się 24 kwietnia br." MSZ podkreśla, że wpisy konsul nie odzwierciedlają stanowiska resortu.

"Oddaję się do dyspozycji szefa MSZ"

W piątek Szonert-Binienda na Facebooku oświadczyła, że wstrzymuje się od internetowej aktywności. Kilka godzin później zamieściła kolejny wpis, że "w związku z zaistniałą sytuacją oddaje się do dyspozycji Ministra Spraw Zagranicznych"

A TERAZ ZOBACZ:Tłumy witają Donalda Tuska. Jedni krzyczą: "Sto lat!", inni "Będziesz siedzieć!"

Więcej o:
Komentarze (385)
Tusk w mundurze SS. Będzie wniosek do prokuratury o ściganie konsul z Ohio
Zaloguj się
 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 3 razy 1

  A pislamska prokuratura "nie dopatrzy się znamion przestępstwa" i odmówi wszczęcia postępowania ;-). Uzasadnienie: Mundur bardzo ładny, nowy, z wieloma ozdobami, więc o co im chodzi ?!. Ponadto, prokuratura rozpocznie postępowanie o pomówienie i zniesławienie "patryjotki, żony niezłomnego tropiciela prawdy w sprawie 'zamachu smoleńskiego' - Wieśka Biniendy" !

 • loneman

  Oceniono 3 razy -1

  Dla tych co nie mysla - proste wyjasnienie - za winy przodkow czy rodziny jesli teraz grzeszy nie odpowiada ich krewny.
  Co innego ci z rzadu co klamia, swiruja lub lamia prawo a wszystko w najgorszym stylu, niedemokratycznie, bezczelnie i wspierajac nazistow - dlatego im jak najbardziej pasuje uniform hitlerowca!

 • smooch

  Oceniono 1 raz 1

  Oszczędź wszyswtkim, a przede wszystkim Polsce, wsytdu, kobieto, i zrezygnuj z pozycji sama.

 • ja5569

  Oceniono 4 razy 2

  Gdyby pokazali Macierewicza w takim mundurze, to wszyscy na tym portal biliby brawo.

 • rynjo

  Oceniono 5 razy -3

  A sadziliście się na tym portalu jak w newsweeku przerobili Kaczyńskiego na ss-mana? Czy wtedy było zabawnie?

 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 9 razy -5

  Trzeba to zdjęcie podawać dalej z opisem:
  "Tusk obrażony z powodu niewinnego żartu!"
  A "polskie obozy" mu nie przeszkadzają!
  Ciekawe, prawda?

 • turkiestan

  Oceniono 10 razy 6

  Patrz i ucz się głupi Polaku skąd biorą się zagranicą polskie obozy zagłady.Skąd taki Amerykanin może wiedzieć że to niemiecki obóz???Przecież on wyraźnie widzi że konsul który promuje Polskę pokazuje polskiego premiera w mundurze SS.On nie sprawdza bo ma podane na talerzu że Polak (polski premier chodził w mundurze SS).Gdy jeszcze sprawdzi że Oświęcim leży w Polsce to trudno mu się dziwić że pisze i mówi o polskich obozach śmierci.Może PiS zamiast ścigać dziennikarza z USA który uwierzył w to co przedstawiciele Polski pokazują w USA powinni ścigać bydle które tak szkaluje Polskę i Polaków za granicą.Jarosławie Kaczyński,Beato Szydło,Andrzeju Dudo,Waszczykowski- idiotów strugacie????Macie osobę która pokazuje Amerykanom że Polacy chodzili w mundurach SS!!! Jakże taki Amerykanin ma nie wierzyć w polskie obozy śmierci.Takie gnoje uczą Amerykanów i innych że Polacy chodzili w mundurach SS!!!!Macie winnych więc do roboty elito PiS a nie strugać głąbów!!!!! Gdyby ktoś w Polsce pokazał zdjęcie Clintona w mundurze SS przyjął bym to za fakt że w młodości był oficerem SS.To samo jest z obywatelami USA.

 • vidi12

  Oceniono 6 razy 6

  Miałem nadzieję, że ambasadorką RP Wyklętej w USA zostanie generałowa Błasikowa :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX