Telewizyjna kariera Misiewicza nabiera tempa. Dostanie swój program w TV Republika

Były rzecznik MON i kilkudniowy doradca Polskiej Grupy Zbrojeniowej zostanie teraz dziennikarzem. - Jest piekielnie medialny. Mam nadzieję, że poprowadzi program o bezpieczeństwie i obronności - powiedział Tomasz Sakiewicz, szef TV Republika.

Jeszcze w czwartek wirtualnemedia.pl napisały, że Misiewicz zajmie się w prawicowej telewizji pozyskiwaniem reklamodawców, a już okazuje się, że to nieaktualne informacje. Tempo rozwoju kariery byłego rzecznika MON nadal jest imponujące i dzień później redaktor naczelny stacji Tomasz Sakiewicz zdradził na antenie Polskiego Radia 24, że ma dla niego ważniejsze zadania. Misiewicz dostanie swój program. Będzie opowiadał o obronności i bezpieczeństwie kraju. 

- Już pół roku temu złożyłem propozycję, aby Misiewicz darował sobie politykę bo mu to nie służy. Jest piekielnie medialny, a już na pewno znany w tych mediach. Chcemy to wykorzystać. Mam nadzieję, że będzie robił program o bezpieczeństwie i obronności - stwierdził Sakiewicz.

Po południu zarząd telewizji oficjalnie potwierdził, że prowadzi rozmowy z Misiewiczem. W komunikacie można przeczytać, że z racji pełnionych funkcji i doświadczenia były szef gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza ma "duży potencjał medialny, gruntowną wiedzę na temat zagadnień związanych z bezpieczeństwem i obronnością (...), a także doświadczenie medialne".

Misiewicz i jego polityczna kariera

Bartłomiej Misiewicz rozpoczynał polityczną działalność w wieku 17 lat jako asystent Antoniego Macierewicza - współpracował z nim m.in. gdy Macierewicz kierował parlamentarnym zespołem ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jako działacz PiS, Misiewicz m.in. był pełnomocnikiem tej partii w Piotrkowie Trybunalskim i członkiem Krajowej Komisji Rewizyjnej, startował bez powodzenia w wyborach parlamentarnych 2015 r. Był też zatrudniony przez biuro posłanki PiS do Parlamentu Europejskiego Beaty Gosiewskiej, przez PiS oraz w aptece "Aronia" w Łomiankach.

Kaczyński nie wytrzymał 

Jego polityczna kariera nabrała tempa, kiedy został rzecznikiem prasowym szefa MON. Ostatnim stanowiskiem była posada pełnomocnika zarządu ds. komunikacji w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Jak nieoficjalnie ustaliła "Rzeczpospolita", 27-latek w nowej pracy miał liczyć na wynagrodzenie sięgające nawet 50 tys. złotych. Umowę jednak rozwiązano i skończyła się także cierpliwość Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS najpierw zawiesił Misiewicza w prawach członka partii, a następnie specjalnie powołana komisja zmusiła go do ustąpienia.   

Od apteki "Aronia" do zarządu państwowego producenta broni. Tak wyglądała kariera Misiewicza - CZYTAJ WIĘCEJ >>>

A TERAZ ZOBACZ: Misiewicz przed specjalną komisją PiS

Więcej o: