Donald Trump rozczarowany rolą prezydenta USA. Wyznaje: Myślałem, że będzie łatwiej

Donald Trump przyznał, że nie jest zachwycony rolą prezydenta USA. Dziennikarzom powiedział szczerze, że tęskni za swoim dawnym życiem.

W najbliższą sobotę minie sto dni od zaprzysiężenia prezydenta USA Donalda Trumpa. Zdaniem mediów, a potwierdzają to również badania opinii publicznej, ten tradycyjny "okres próbny" amerykańskich prezydentów, nie wypadł dla Donalda Trumpa zbyt pozytywnie. A jak on sam ocenia pierwszą część swojej prezydentury?

Z rozmowy z reporterami Reutersa można wywnioskować, że Trump jest nieco rozczarowany swoim stanowiskiem.

Kochałem moje poprzednie życie. Robiłem tyle rzeczy! Teraz mam więcej pracy. Myślałem, że będzie łatwiej

- powiedział prezydent dziennikarzom. Dodał, że czuje się, jakby był "zamknięty w kokonie", a ze względu na ścisłą ochronę, nie może nigdzie wychodzić. Trump ubolewał również, że nie może sam prowadzić samochodu.

Prezydent zły na wyniki sondaży

Większość, bo aż 53 proc. ankietowanych, którzy wzięli udział w sondażu konserwatywnego dziennika The Wall Street Journal i telewizji NBC negatywnie oceniło dokonania Donalda Trumpa w czasie jego pierwszych 100 dni w Białym Domu. Przeciwnego zdania było 40 proc. ankietowanych. Wyrazili oni satysfakcję z urzędowania nowego prezydenta i pozytywnie ocenili działalność Donalda Trumpa.

Donald Trump zbytnio nie przejmuję się zbytnio ocenami płynącymi z sondaży opinii publicznej. Na Twitterze komentował: "sondaże opublikowane przez ABC i NBC są fałszywe, mimo że zawierają kilka pozytywnych informacji". 

W innym tweecie Trump napisał z nutą goryczy: "niezależnie od tego, ile osiągnąłbym w ramach tego absurdalnego standardu pierwszych 100 dni, a osiągnąłem bardzo dużo, media to zabiją" - wskazał.

Nie chcesz poczuć uścisku dłoni prezydenta. Donald Trump i jego niezręczne przywitania

Więcej o: