Na oficjalnych zdjęciach Duda głównie się modli. A jak naprawdę powitano prezydenta w Meksyku?

Prezydent wraz z małżonką przebywa w Meksyku. Na oficjalnej stronie jego kancelarii zamieszczono fotorelację z wizyty. Zdjęcia odbiegają jednak od tego, co można było zobaczyć pod polską ambasadą w mieście Meksyk.

Trzydniowa wizyta pary prezydenckiej w Meksyku zaczęła się od odwiedzenia parafii pallotyńskiej prowadzonej przez polskich księży w miejscowości Tenango del Aire. Prezydent z małżonką wzięli udział w uroczystości z okazji Święta Bożego Miłosierdzia w miejscowym sanktuarium, a wcześniej spotkali się z biskupami i pallotynami.

Obszerną relację zdjęciową z tego wydarzenia można zobaczyć na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta. Na ponad 20 zdjęciach widać głównie jak Duda modli się i wita z duchownymi.

A miał być prezydentem wszystkich Polaków...

Tymczasem w stolicy Meksyku przed polską ambasadą głowę państwa powitali niezadowoleni przedstawiciele meksykańskiej Polonii.

Z rosnącym niepokojem obserwujemy poczynania rządu Prawa i Sprawiedliwości prowadzące do demontażu kolejnych dziedzin działania państwa prawa i utraty wiarygodności Polski jako solidarnego członka Unii Europejskiej. Panie Prezydencie, zgoda na takie działania obciąża także Pana sumienie i czyni Pana współwinnym niszczenia zdobyczy polskiej demokracji po 1989! Jest Pan zobowiązany dotrzymywać obietnicy wyborczej bycia Prezydentem wszystkich Polaków

- czytamy w odezwie, którą zebrani rozdawali przed budynkiem ambasady. Mieli też banery nawiązujące do tej samej obietnicy Dudy. Na nagraniu słychać okrzyki - na zmianę "Demokracja już!" i "Precz z Kaczorem - dyktatorem" - które wznoszono, gdy prezydenckie limuzyny podjeżdżały pod ambasadę.

Powitanie prezydenta Dudy w Meksyku. "Precz z Kaczorem dyktatorem"

Gwizdy, trąbienie można było również usłyszeć podczas przywitania Andrzeja Dudy w Obornikach Wielkopolskich przed kilkoma dniami. Okrzyki towarzyszyły prezydentowi nawet, gdy przemawiał. Słychać je dobrze w okolicznościowym materiale gminy Oborniki, zmontowanym już po wizycie, a także na nagraniu z oficjalnego profilu Kancelarii Prezydenta na Facebooku.

Jak relacjonuje "Głos Wielkopolski", okrzyki sympatyków prezydenta mieszały się z wołaniem "marionetka" oraz "Duda się nie udał".

Andrzej Duda: Program PiS będzie realizowany z żelazną konsekwencją. Nie zostanie zatrzymany przez żaden jazgot

Więcej o:
Komentarze (549)
Na oficjalnych zdjęciach Duda głównie się modli. A jak naprawdę powitano prezydenta w Meksyku?
Zaloguj się
 • Lech Pawluk

  0

  Wirzący w BOGA przestrzga DEKALOGU siedem grzechów głównych, szanuje bliźniego,nie wyzywa nie odmawia nie kłamie mówi prawdę i tylko prawdę przestrzega prawa.

 • kabed007

  0

  bo un na pielgrzymkę śladami unego pojechał

 • innerempire

  0

  wyjątkowo żałosna postać, ta cała du*a.

 • starblast

  0

  Mamy zamiast prezydenta wszystkich Polaków, prezydenta wszystkich watykańczyków. Dla Dudy ważniejszy jest obraz religijny, już nie raz uratował go przed upadkiem, a konstytucji - czyli najważniejszego aktu prawnego świeckiego państwa nie potrafi obronić, ba nawet staje po jednej stronie z ludźmi, którzy łamią jej zapisy.
  Lech Kaczyński nie był taki służalczy i poddany woli swojego brata oraz klerykalny jak Duda obecnie.

 • 0

  Niedopuszczalna jest sytuacja gdzie orkiestra gra hymn państwowy a ludzie wrzeszczą . Powinni na baczność zaczekać aż hymn się zakończy.

 • wtyka82

  0

  DOBRA ROBOTA POLONII !

 • nopetopis

  Oceniono 5 razy -3

  Droga Gazeto! Bądź bardziej precyzyjna - na zdjęciu nr 7 brak tłumaczenia skrótu CDMX, widocznego na zdjęciu nr 6:

  CDMX = Ciudad de México (Po przeprowadzeniu reformy przez prezydenta Enrique Peña Nieto jedyną oficjalną nazwą stolicy jest Ciudad de México (CDMX). Źródło: breakplan.com/cel-podrozy/kraj/meksyk?r. Pozdrawiam.

 • rymanx

  0

  no no to ciekawy przypadek...byłem przekonany ,ze bezkręgowce nie mają kregosłupa a jednak ludzkie glisty mają...wkład do długopisu

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  Po hiszpańsku słowo "duda" oznacza wątpliwość.
  Andre Pendejo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX