Komentarze (359)
Wacław Berczyński znika z kolejnego stanowiska. "Zbiegł do USA. Co na to prokuratura?"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • andrew-live

  Oceniono 11 razy 5

  MAŁY, GNOM ZE SWOJĄ SITWĄ, ŚCIĄGA JAKIŚ OSZOŁOMÓW I DAJE IM ZAROBIĆ. PŁACĄC NASZĄ KASĄ ZA ICH BREDNIE!!!!!!! ¡!!!!!!!!!!!!!!!!

 • a.k.traper

  Oceniono 13 razy 3

  A mnie się wydaje, że ktoś mu uświadomił iż bierze udział w farsie i jest tylko posługaczem u Antka, który "za dobre wynagradza a za złe karze", może jednak przyjaciele i rodzina kazali przytomnie spojrzeć na to co robi? Ja obstawiam, że się pogniewał o zaszczyty, bo zbyt rozumny to on nie jest i Binienda zyskał więcej, to typowe chłopki roztropki, kura jajko zniesie, chłopek się cieszy i do księdza niesie.
  Macierewicz też nosi ale nie swoje tylko to co uzbiera od innych, jego są tylko zbuki.

 • n29a

  Oceniono 14 razy 2

  A jemu to lata koło wacka. Może jako bohatyr na miarę Kuklinowskiego skończy? Generałem, panie, i na pomnikach.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 15 razy 3

  BERCZYŃSKI TO ZNAKOMITY PRZYKŁAD JAK PISDZIELSTWO KOŁUJE, OKRADA POLAKÓW!

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 13 razy 5

  swoja droga taki misiewicz to przy nim przedszkolak w kręceniu lodów w PISpartei

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 15 razy 5

  PISlam to mafijny układ partyjny majacy na na celu kręcenie lodów i wyciąganie kasy od społeczeństwa

  patrz odnoga kościoła rydzykowego

 • 1pirat2

  Oceniono 13 razy 5

  Nie pierwszy i nie ostatni, który ucieka za granicę przed odpowiedzialnością.

 • tom_aszek

  Oceniono 8 razy 4

  "wkrótce premier Beata Szydło zdecydować o publikacji audytu CBA przeprowadzonego w państwowych spółkach."

  Niemożliwe? Pani premier będzie coś drukować?!
  To może i wiadome orzeczenia TK, które czekają już ponad rok na publikację, prześlizgną się przez premierowską drukarkę?

 • frankyy

  Oceniono 14 razy 4

  Kto go wstawił do rady nadzorczej i po co? Antoni do dymisji!

 • felicjan.dulski

  Oceniono 17 razy 7

  Wacław Berczyński dowiódł, że można być szybszym niż dźwięk.
  Nim zrobiło się o sprawie naprawdę głośno, on już był za oceanem.
  Zmył się termobarycznie, bez rozgłosu.
  Ot co!

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Kaczor, Duduś i góra Łysica.
  Ch.j, Du.a i kamieni kupa.
  Państwo wolskie istniejące tylko teoretycznie, za to pod protektoratem najmożniejszego z panów, się co się dziwić, naród fagasów. Wszak za króla Olbrachta wyginęła szlachta.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 8 razy 6

  Jeśli zakup samolotów dla VIP bez przetargu naprawdę okazałby się wałem, na który na pierwszy rzut oka i tak wygląda, to jest to też przestępstwo federalne w świetle prawa USA.

  Więc niech się Pan Baczyński broń boże nie czuje zapomniany. Jeśli to był wał, to zajmie się nim FBI.

 • guarnica

  Oceniono 9 razy 7

  Nie jest wykluczone, że Amerykanie wszczną śledztwo u siebie w sprawie ewentualnej korupcji przy sprzedaży używanych Boeingów, które polski rząd kupił bez przetargu przepłacając 3-krotnie. Firma jest amerykańska i mają takie podstawy prawne. Już tak było w przeszłości z Siemensem w Niemczech czy Samsungiem w Korei. I jeśli okaże sie w trakcie amerykańskiego śledztwa, że poszła łapówa dla Berczyńskiego, a on zezna, że miał się nią podzielić z kimś z polskiego rządu to co wtedy ? Co powiedzą zwolennicy rządu PiS ? Pewnie, że to kłamstwo albo że te pieniądze miały być na szczytne, patriotyczne cele ?

 • zibi532

  Oceniono 5 razy 3

  następny zdrajca narodu po Kuklińskim = pis-iory będą mu stawiać pomniki i chować na uświęconej Polskiej ziemi , a może by mu tak jakąś gratyfikację a postaci 100 mln pln na dobry początek na obczyżnie Kaczor do dzieła

 • 43norbert

  Oceniono 4 razy -4

  Znowu probujecie zablokowac prawde antypolacy! Tylko wy macie monopol na prawde, tak wam sie tylko wydaje, ale to juz niedlugo sie zmieni, i o tym nie mozecie zapominac!

 • 43norbert

  Oceniono 17 razy -7

  A moze tak pan Siemoniak syn I sekretarza PZPR w Walbrzychu wytlumaczy sie z zakupu Caracali, dlaczego Brazylia za te same Caracale zaplacila nieco powyzej 7 miliardow zl i to z lepsza elektronika, a Polska miala zaplacic przeszlo 13miliardow zl. Dla kogo szykowano te 6 miliardow zlotych, po zaplaceniu Caracali. Komunistyczny synalku, to ty musisz rozliczyc sie z notorycznego niszczenia armii polskiej, z korupcji w twoim ministerstwie. Minister Macierewicz zastal ten resort kompletnie rozbrojony, skorumpowany i zle zarzadzany. To minister Macierewicz przez 1,5 roku zrobil dla armii polskiej wiecej jak wy za 8 lat rzadzenia. Waszym zadaniem bylo tylko niszczenie Polski i doprowadzenie do jej likwidacji. Na jakie zlecenie to robiliscie? A Kierwinski znany ze swej glupkowatosci chlopek- roztropek niech zajmie sie wszystkimi aferami i korupcja rzadu Tuska i Kopacz. Wy dzialacie jak Jurgeltnicy, ciekawe tylko na jakie zlecenia i od kogo? Dzis boicie sie ze sprawiedliwosci stanie sie zadosc,i poniesiecie konsekwencje tego zbrodniczego niszczenia Polski, dlatego tak atakujecie Antoniego Macierewicza ktory o was najwiecej wie. Wasze dzialania podyktowane sa tylko strachem przed odpowiedzialnoscia karna!

 • leszek.30

  Oceniono 8 razy 8

  Berczyński nawiał do USA ..Antkowi zaś ostał się jeno sznur..!

 • domarko1

  Oceniono 6 razy 6

  Co jeszcze musi zrobić macierewicz aby ta marionetka i zdrajczyni polskiej racji stanu usunęła bo ze stanowiska?

 • pies_na_czarnych

  Oceniono 5 razy 5

  Berczyński Gate - Matka Wszystkich Przekrętów w Polsce.

 • amorvertical

  Oceniono 14 razy 6

  Bananowa republika rządzona przez Kaczaffiego i świra Antka opętanych religią smoleńską. To dzieje się w Polsce, w XXI wieku w Europie.

 • pi.mi

  Oceniono 11 razy 5

  Ile nas - podatników - kosztował ten bory dziadek ...?
  Ktoś wie?

 • walek7003

  Oceniono 8 razy 6

  Tylko z tego jednego powodu rząd PIs do likwidacji i ponowne wybory trzeba rozpisać. To działalność szpiegowska na rzecz obcego Państwa a właściwie nawet nie państwa a zwykłego przedsiębiorstwa. Jak widzą nas "amerykanie" widać na tym przykładzie.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 10 razy 4

  opozycja oprócz gabinetu cieni powinna chyba zorganizować prokuraturę cieni

  bo ta obecna jedynie złodziei chroni - tak jak faszystów

 • tetradrachma

  Oceniono 3 razy 3

  Wiele w życiu przeszedłem (widziałem) i wiecie co "najbardziej" cenię ? Internet ! Kiedy trafi pod "polskie strzechy" to stracę prawo do mówienia "polska hołota" (w sensie braku podstaw). Bardzo, bardzo, tego pragnę.

 • sector23

  Oceniono 4 razy 2

  Przy wyczynach tej smoleńskiej ekipy pod światłym przywództwem szalonego Antoniego, to zaledwie smutne filmy z gatunku kina moralnego niepokoju.

 • optymus58

  Oceniono 11 razy 3

  Od jutro bedzie to dla mediow Waclaw B.
  ....ale EKSTRADYCJI raczej nie bedzie...zbyszek o to "zadba"...

 • ochujek

  Oceniono 10 razy 4

  Nie pytać tylko płacić, ciemny suwerenie. Pany rządzą.

 • student_zebrak

  Oceniono 5 razy 5

  czy "lobbystyczne" dzialania Wacka sa zgodne z prawem amerykanskim?

 • Marko Markoni

  Oceniono 6 razy 6

  Teraz afere z Bermisiem będą próbować czymś zasłonić, co zaciekawi suwerena. Można z ciekawości popatrzeć na tvpis, jak będą to omijać z daleka, jak by ich w d... e parzyło. Ale nie uciekną. Bo to co powiedział Bermiś, to jest afera szyta grubymi nićmi. Berczynski nie wziął tego z sufitu. Sprawa samolotów dla vip - ów. Dlaczego w ostatniej chwili, i dlaczego Amerykanie. Bermiś pracował dla Boeinga. Śmierdzi! Druga rezygnacja, w ciągu dwóch dni. Śmierdzi! Dlaczego uciekł do USA? Gdzie jest Ziobro? Gra na zwłokę? To jest afera tak widoczna gołym okiem, że Amber Gold przy niej to kryminał pt. "Kto zwinął peta z parapeta" (zamierzony błąd, żeby się rymowało) Opozycja nie ma prawa żeby to odpuścić! Jeśli ten przekręt zatuszują, to będzie oznaczało ze pis jest ponad prawem, a opzycja jest nieudolna. Że takiego stanu rzeczy nie potrafi wykorzystać, żeby pisowi przeszkodzić w niszczeniu Polski.

 • leszek.30

  Oceniono 16 razy 6

  Berczyński zwiał , Macierewicz został z wackiem w ręku...Ha,ha,ha,ha..!

 • edals

  Oceniono 13 razy 5

  A może Berczyński zbiegł bo nie chce się podzielić tzw. "success fee" ( prowizja za skuteczność) za zakup bez przetargu samolotów dla Vip za 2,5 miliarda złotych ( według fachowców przepłacone są trzykrotnie).

 • zd46

  Oceniono 11 razy 5

  Czy Polska, czy my jesteśmy "organizacją charytatywną dla wyleniałych „szczurów amery-kańskich"??? Rządu Polski, ani ich „dobrego katolickiego serca z kamienia” nie interesują uchodźcy, PiS jest zainteresowany wyłącznie URZĄDZANIEM PRZYSZŁOŚCI Polaków, którym do tej pory Polska "śmierdziała" i była ubogą ciotką z polskiej prowincji a w USA NIC NIE OSIĄGNĘLI najwyżej status „sprzątacza, pomywacza, podmywacza i mitomana”. Teraz PiS WPROWADZA NA PLECY polskiego podatnika "armię odrzutów poprodukcyjnych reim-portowanych" z USA, armię popleczników, wazeliniarzy, zwykłych cwaniaczków oraz „tanich pseudopatriotów”, i tak:
  1/ Costa-Anders – spadek po tatusiu, na senatora PiS-u, choć ma dowód osobisty „dla wygody”, ma niezłe dochody z handlu nieruchomościami oraz z emerytury po pułkowniku amerykańskim, teraz BIERZE z naszego budżetu a potem będziemy jej „rzygać” miesięczną, senatorską emeryturę,
  2/ Rodzina Janigerów, w komplecie - bezradni doradcy, tylko nie wiem czy także z ich psem,
  3/ Żona Biniendy - konsulem honorowy w Akron, NA PLECY PODATNIKA, bo Binienda już tam jest i wygrzewa kości,
  4/ Berczyński – emeryt amerykański, b.przewodniczący podkomisji i b.członek rady nadzorczej ŁZL w Łodzi, ile zapłacimy za jego rejteradę od Macierewicza,
  5/ Zubożały szlachciura 500 milionów euro - za obraz !!!!
  6/ Nowaczyk – wiceszef nielotnej podkomisji od latających aniołów i zamiatania hangarów
  7/ wielu, wielu innych składających się na książkę telefoniczną PiSu.
  Polska dla "wszelkiej swołoczy" ma być złotą rybką, ma być rajem, tylko nie dla POLAKÓW tu i teraz w niej mieszkających ???!!!!! DLACZEGO MAMY ICH UTRZYMYWAĆ, W IMIĘ CZEGO no chyba tylko w imię ich cwaniactwa, obłudy, poprawności politycznej i nieodwzajemnionej miłości do USA !!!!! DLACZEGO rządzący tak bezprawnie okradają Polki, Polaków i nasze dzieci? Czy dzieci i rodziny „amerykańskich Polaków” mają być lepsze od naszych, dać im po 500+???? PiS powinien się tego „draństwa” wstydzić !!!! O taką Polskę chodziło panu, PANIE uzurpatorze J. Kaczyński, o taką Polskę ale dla kogo? Może wszystko rozłazi się panu między palcami? Lat przybywa a łapcie z każdym dniem słabsze i mniej sprytne. No cóż przydałyby się błony pławne w łapciach???

 • miniorek

  Oceniono 6 razy 4

  Pierwsze co sprytniejsze szczury w pośpiechu opuszczają tą tonącą łajbę...

 • wojtasekportasek

  Oceniono 10 razy 6

  To jest dopiero cyrk na kołach mało że zasiadał w tej pseudo komisji za gruba kasę to jeszcze dostawał kasę za zasiadanie w radzie nadzorczej :) no to się nazywa umieć ustawić w życiu nabił kieszenie kasą i jak już stwierdził że więcej nie ugra to po prostu wyjechał do usa :) i co i nic :) teraz kolejny as nowaczyk zasiądzie na jego stołku i kolejne 2 lata będzie "wyjaśniał" to co już zostało wyjaśnione :) mam nadzieję że kolejna ekipa pociagnie do odpowiedzialności karnej tą bandę wariatów

 • boczny_obserwator

  Oceniono 8 razy 6

  Boeing powinien wykluczony z przetargów, ponieważ jego szpieg uzyskał dostęp do tajnych danych MON.

 • jep23

  Oceniono 6 razy 4

  Kupił ładnie położony domek,to dlaczego ma tu siedzieć:

  //www.trulia.com/homes/California/Richmond/sold/3103809-717-Western-Dr-Richmond-CA-94801

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 9 razy 5

  a ten nowy ekspert od smoleńska - argentyńczyk - kiedys bronił ksiedza pedofila

  co za towarzystwo

 • wejsunek47

  Oceniono 3 razy 3

  pewnie był w młodości ministrantem...

 • matylda1001

  Oceniono 11 razy 9

  No i taka to wiarygodność podkomisji smoleńskiej :D Od początku było wiadomym, że oni wszyscy coś kręcą bo żaden uczciwy człowiek nie da się wciągnąć w prymitywną grę Maciora. Berczyński przez kilka lat opowiadał bzdury o wybuchach, o zamachach, mącił w głowach tej najmniej inteligentnej części Polaków. Tymczasem ta cała "praca" w komisji to była przykrywka dla amerykańskiego agenta gospodarczego albo lobbysty koncernu Boeinga.( Mam nadzieje, że polska Prokuratura niepotrzebne skreśli.)
  Za takie coś nawet w republikach bananowych wywalają takich Maciorów na zbity pysk, ciekawe co zrobi Kurdupel.

 • aspert

  Oceniono 10 razy 8

  Twierdząc "to ja wykończyłem Caracale" ,będąc równocześnie szefem Rady Nadzorczej WZL w Łodzi ,które miały serwisować te helikoptery - działał na szkodę spółki w organach której pełnił znaczącą funkcję. Czy Berczyński miał dostęp do tajnych dokumentów przetargowych - to jest kluczowe pytanie.Pracował w Boeingu dla którego Airbus jest konkurencją. Może to nawet zahaczać o szpiegostwo gospodarcze .Prokuratura milczy . Poza tym dziwny ostatni zakup 3 Boeingów dla rządu zrealizowany przez MON bez przetargu. Może to nawet zahaczać o korupcję. Prokuratura milczy.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 9 razy 9

  opozycjo zakładaj kartoteki i zbieraj dowody na zdrajców z PIS - przydadza się gdy po wyborach (o ile bedą), prokuratura oczyści się z bolszewickich egzekutorów rozkazów z PIS

 • tadjan

  Oceniono 9 razy 9

  a ile ta pisowska qwa brała za udawanie pracy w razie nadzorczej ledwie zipiącego zakładu w Łodzi.

 • bog43

  Oceniono 13 razy 13

  wcale bym się nie zdziwił kiedy macierewicz zwiałby do Rosji , kiedy przyjdzie zapłacić ogromne odszkodowanie za zerwanie kontraktu z Airbusem .

 • fctheduck

  Oceniono 8 razy 8

  Pierwszy już uciekł. Za chwilę pogna za nim reszta stada złodziei. Nie wszyscy jednak będą mogli zasłonić się amerykańskim obywatelstwem, więc pewnie część 'patriotów' pojawi się w Moskwie...

 • marrob

  Oceniono 8 razy 8

  Berczyński nie musiał zbiec. Przeciez wyrób prezydentopodobny w razie czego uwolni go od winy:))) Jak to w rodzinie. Mafijnej.

 • elenem

  Oceniono 13 razy 9

  Uciekł. A mówiłam ze tak będzie. Większość z PIS poucieka zagranicę. Kwestia czasu. Będą wiać przed sądem i odpowiedzialnością karną. I zostawią Polaków z całym tym burdelem.

 • kenjed

  Oceniono 11 razy 7

  Kiedyś Eureko skutecznie przed międzynarodowym arbitrażem wyegzekwowało od polskiego rządu realizację umowy na sprzedaż kolejnych akcji PZU. Teraz, po wypowiedzi Berczyńskiego Airbus jeśli zechce to skutecznie dokończy umowę na Caracale. A pewnie zechce bo to 13 miliardów dolarów i nikt z takiej kasy dobrowolnie nie rezygnuje. Pani Szydło - twoje tchórzostwo, a głupota Macierewicza kosztują , szkoda ,że nas wszystkich Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX