Kukiz zażartował z Misiewicza, a wtedy do akcji wkroczył szef MON. "Resztki moich włosów stanęły dęba"

Dowiedziałem się, że Misiewicz ocalił Polskę przed FSB, a ja staję po tej samej stronie co rosyjskie służby specjalne. Odlot z Franza Kafki wzięty - twierdzi Paweł Kukiz i pokazuje list, jaki dostał od ministra obrony Antoniego Macierewicza.

Jak pisze Kukiz, zaczęło się od mema z Misiewiczem, który wrzucił w okolicy świąt Bożego Narodzenia na swój facebookowy profil. Szybko przestało być zabawnie. "29 grudnia 2016 do naszego biura poselskiego przyszedł list-straszak adresowany do mnie. W trakcie czytania resztki moich włosów stanęły dęba" - opowiada lider Kukiz'15 na Facebooku.

"Szkodnik sprawy Polskiej"

Co było w liście? "Panie przewodniczący, z niesmakiem przeczytałem Pana słowa, opublikowane dzisiaj m.in. przez portal wp.pl, w których próbuje Pan obrazić Pana dyrektora Bartłomieja Misiewicza, sugerując podejmowanie przez niego działań niegodnych i szkodliwych dla Rzeczypospolitej - zaczyna swój list Macierewicz.

Dalej stwierdza, że Misiewicz na jego polecenie "uniemożliwił zawłaszczenie kontrwywiadu wojskowego przez ludzi, którzy dzisiaj słusznie są oskarżani przez prokuraturę o nielegalną współpracę z rosyjską służbą specjalną - FSB". Szef MON przypomina też, że jego rzecznik został oczyszczony z wszelkich zarzutów, a Kukiz "wpisuje się w kampanię dezinformacji i nienawiści od miesięcy uprawianej przez szkodników sprawy Polskiej" (pisownia oryginalna).

Chce wierzyć, że było to tylko nieporozumienie i liczę na to, że da Pan temu natychmiast wyraz, dlatego też nie nadaję temu listowi charakteru publicznego. Nie chce bowiem, by to co jak wierzę było bezrefleksyjną pomyłką stało się przedmiotem publicznych spekulacji - kończy swój list Macierewicz

Kukiz: Czekałem na krok Macierewicza

Kukiz jednak wyrazu nie dał. List upublicznił dopiero we wtorek.

Dowiedziałem się, że dyrektor Misiewicz ocalił Polskę przed FSB, a ja kontestując fachowość młodych adeptów partiokracji zatrudnionych za ciężką kasę w gabinetach politycznych staję po tej samej stronie co rosyjskie służby specjalne i ich sojusznicy… Odlot z Franza Kafki wzięty - napisał Kukiz na Facebooku

Dlaczego ujawnił treść listu dopiero kilka miesięcy później? Tłumaczy, że czekał na reakcję Macierewicza i liczył, że on sam zrobi to wcześniej. „Wówczas jeszcze pozycja Macierewicza w PiS była niepodważalna. Każdy mój atak na niego powodowałby agresję ze strony partii władzy a jednocześnie budował pozycję nowoczesnej PO naszym kosztem" - tłumaczy Kukiz. Natomiast teraz "klimat w PiS odnośnie oceny Macierewicza się zmienił".

MON: Nie komentujemy

Próbowaliśmy uzyskać komentarz Antoniego Macierewicza do całej sprawy. - Nie będę komentować prywatnej korespondencji pana ministra. Jeżeli będzie komunikat, to zostaniecie państwo poinformowani - powiedziała jedynie rzeczniczka prasowa ministra mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

A TERAZ ZOBACZ: Misiewicz przed specjalną komisją PiS

Więcej o:
Komentarze (363)
Kukiz zażartował z Misiewicza, a wtedy do akcji wkroczył szef MON. "Resztki moich włosów stanęły dęba"
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Kukiz przydupas PiSowski nabrał odwagi gdy Antka paranoika skrytykował wielki wódz kurdupel jeszcze większy paranoik.

 • kukunapniu

  Oceniono 3 razy 1

  "nie będę komentować prywatnej korespondencji pana ministra" ... podpisane jest "Antoni Macierewicz, poseł na sejm RP" ...więc to raczej nie jest prywatna korespondencja.

 • drugiepietro

  Oceniono 3 razy 1

  Skoro odwaga potaniała, pan Kukiz nabył to dobro i opublikował to, co pół roku temu otrzymał od ministra obrony. Grunt to odwaga.

 • wilenski11

  Oceniono 2 razy 2

  kukiz przez to, że popiera debili z pisu przepadnie w następnych wyborach, tylko na kogo głosować skoro wszyscy już kradli przy korycie i wkazali się wyjątkowym debilizmem w rządzeniu

 • mises.power

  Oceniono 3 razy -1

  Jak ktoś myślał, że Kukizowcy to patrioci, którzy będą popierać odzyskiwanie niepodległości, to powinien przestać.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 1 raz 1

  O Kukizie to mi się nawet nie czytać. To czopek doodbytniczy gejowego Jaruchy, a nie żadna opozycja. Kukiz dla Ciepłego Jarka jest dokładnie tym, czym Żyrynowski dla Putasa.

 • rozterka47

  Oceniono 7 razy 1

  No i co Panie Kukiz warto PISowskie oszołomstwo popierać ?

 • edals

  Oceniono 5 razy 1

  To Kukiz jakoś opóźniony, ciekawe z jakiego powodu ? Czy taki się już urodził, czy przez to że chla, czy z tchórzostwa i pazerności na pieniądze ? List jaki dostał w pierwszych dniach stycznia ujawnia w drugiej połowie kwietnia. Ujawnia gdy Kaczyński zezwolił na krytykę Misiewicza. A dlaczego nie wcześniej ? Dlaczego nie zaraz gdy dostał ten list? Dopiero teraz dotarło co w nim napisane ? Odważny jak Jan Pietrzak, dowalał zawsze byłej władzy, a w doope wchodził tym co rządzą. Kukiz jest fałszywy, marionetka Kaczyńskiego, oszukał ludzi o tych JOW-ach, a nic w tym kierunku nie robi, tylko głosuje jak mu Kaczyński nakaże. Dziwie się Liroyowi, że swoim nazwiskiem firmuje partię, która okazała się tworem Kaczyńskiego, a przywódcy tzn Kukiz, Tyszka i Jakubiak to pisowscy TW.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX