Potrącił 7-latkę na pasach i uciekł. Matka prosi o pomoc w odnalezieniu motocyklisty

W miniony czwartek w podwarszawskiej Zielonce motocyklista potrącił na pasach 7-letnią dziewczynkę. Matka dziecka publikuje zdjęcia z monitoringu i prosi o pomoc w namierzeniu sprawcy wypadku.

Potrącona dziewczynka trafiła z obrażeniami do szpitala. Ma liczne obrażenia twarzy, zszycia, powybijane zęby i kilka dni spędziła na obserwacji. 

"Proszę udostępniajcie ten post bo zależy nam aby ten człowiek już nigdy nikogo nie skrzywdził i poniósł odpowiednie konsekwencje" - pisze pani Lidia, mama poszkodowanej 7-latki. Podkreśla, że policja prowadzi dochodzenie w sprawie potrącenia, ale liczy na "szybkość i siłę" Facebooka. 

Kierowca jechał ciemnym krosowym motocyklem. Po potrąceniu dziewczynki uciekł w stronę Rembertowa. Zdjęcia z monitoringu, które mają przedstawiać rzeczonego motocyklistę, zostały udostępnione pani Lidii przez osoby prywatne. Udostępniło je już kilka tysięcy osób, w tym wielu motocyklistów z okolic.

Sprawca jechał prosto ul. Wojska Polskiego od ul. Wyszyńskiego przynajmniej do ul. Bankowej w Zielonce.

Do wypadku doszło w czwartek 13 kwietnia, kilka minut po godzinie 18:00. Motocyklista potrącił dziewczynkę na pasach przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i 11-tego listopada w Zielonce. Jechał od ulicy Wyszyńskiego w stronę Bankowej.

Policja przyjęła zgłoszenie krótko po zdarzeniu i ustala tożsamość sprawcy potrącenia. 

A TERAZ ZOBACZ: Zepchnął z drogi motocyklistę. Dostał 15 lat

Więcej o: