Kierowca generała dostał mandat, ale to nie jego manewr był przyczyną karambolu

Kierowca samochodu wiozącego generała broni Michała Sikorę przyznał się do spowodowania zderzenia. Policja zaprzeczyła jednak, by to auto Żandarmerii Wojskowej było przyczyną karambolu na A2.

Kilka godzin po wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a kilka zostało rannych, portal TVN24.pl podał, że w karambolu na A2 uczestniczył samochód z gen. Michałem Sikorą, I zastępcą Szefa Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Stacja nieoficjalnie informowała, że zderzenie służbowej skody z innym autem mogło być przyczyną wypadku z udziałem ponad 20 pojazdów. 

Informacje zdementowała policja w rozmowie z Poznań.wyborcza.pl. - Kierowca służbowej skody należącej do Żandarmerii Wojskowej uczestniczył w kolizji, do której doszło w innym miejscu i innym czasie. Ta kolizja miała miejsce na jezdni w kierunku Warszawy, a dwa wypadki - na jezdni w kierunku granicy - poinformowano.

Kierowca generała przyznał się do winy i przyjął mandat w wysokości 240 zł za uderzenie w inne auto podczas zmieniania pasa.

Dwa karambole jednego dnia

Pierwsze auta zderzyły się na nitce w kierunku Świecka. Początkowo policja informowała o kolizji 10 pojazdów, później o 19 samochodach uszkodzonych na tej trasie. Kolejne cztery auta zderzyły się w tym samym miejscu, ale na nitce w kierunku Poznania. Kierowcy tych samochodów mogli się zagapić, próbując zobaczyć wypadek na drugiej nitce.

To drugi karambol na A2 tego samego dnia. Przed południem do zderzenia doszło między węzłami Luboń i Krzesiny. Podobnie jak w tym razem, wypadki miały miejsce po obu stronach jezdni. Kierowcy jadący na zachód kraju prawdopodobnie zagapili się na wypadek samochodów, które jechały w kierunku Warszawy. Siedem osób zostało

Kim jest generał Sikora?

Michał Sikora jest I zastępcą Szefa Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Nominację na to stanowisko odebrał z rąk Antoniego Macierewicza w lipcu 2016 roku. Miesiąc później został awansowany przez prezydenta do stopnia generała broni.

A teraz zobacz: Kierowca BMW szarżował na drodze. Wyprzedzając na przejściu dla pieszych, natknął się na policyjny radiowóz

Kierowca BMW szarżował na drodze. Wyprzedzając na przejściu dla pieszych, natknął się na policyjny radiowóz