TVN24: W karambolu na A2 brało udział auto jednego z najważniejszych dowódców wojska

Jedna osoba zginęła, a 9 zostało rannych w karambolu, do którego doszło na autostradzie A2. Jak informuje TVN24, w wypadku brał udział samochód zastępcy szefa Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Rzeczniczka Ministerstwa Obrony Narodowej potwierdziła, że samochód, którym podróżował generał broni Michał Sikora brało udział w wypadku. Wojskowy nie odniósł obrażeń. 

Z informacji TVN24 wynika, że generał podróżował służbową Skodą Superb, prowadzoną przez kierowcę. Co więcej, stacja nieoficjalnie dowiedziała się, że kolizja skody z innym samochodem mogła być przyczyną karambolu. 

Michał Sikora jest I zastępcą Szefa Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Nominację na to stanowisko odebrał z rąk Antoniego Macierewicza w lipcu 2016 roku. Miesiąc później został awansowany przez prezydenta do stopnia generała broni.

Dwa karambole jednego dnia

Pierwsze auta zderzyły się na nitce w kierunku Świecka. Początkowo policja informowała o kolizji 10 pojazdów, później o 19 samochodach uszkodzonych na tej trasie. Kolejne cztery auta zderzyły się w tym samym miejscu, ale na nitce w kierunku Poznania. Kierowcy tych samochodów mogli się zagapić, próbując zobaczyć wypadek na drugiej nitce.

To drugi karambol na A2 tego samego dnia. Przed południem do zderzenia doszło między węzłami Luboń i Krzesiny. Podobnie jak w tym razem, wypadki miały miejsce po obu stronach jezdni. Kierowcy jadący na zachód kraju prawdopodobnie zagapili się na wypadek samochodów, które jechały w kierunku Warszawy. Siedem osób zostało rannych. 

A teraz zobacz WIDEO: Kierowca BMW szarżował na drodze. Wyprzedzając na przejściu dla pieszych, natknął się na policyjny radiowóz

Kierowca BMW szarżował na drodze. Wyprzedzając na przejściu dla pieszych, natknął się na policyjny radiowóz