Sejm przyjął uchwałę fatimską. Teraz prymas Polski dobitnie powiedział, co o tym myśli

Abp Wojciech Polak zabrał głos w sprawie tzw. uchwały fatimskiej. Sejm przyjął ją tydzień temu na wniosek grupy posłów PiS. Prymas Polski nie pochwalił jednak tej idei.

- Takie akty powinny być w kościele, a nie w Sejmie - powiedział w radiowej Jedynce abp Polak. - Akty ściśle religijne nie powinny być wykorzystywane do tego, że będziemy tak czy inaczej odczytywać naszą społeczną rzeczywistość - podkreślił. I przypomniał wierzącym posłom, czego tak naprawdę oczekuje od nich Bóg.

Myślę, że tutaj trzeba mieć wiele wrażliwości i delikatności wobec tego, że Pan Bóg nie domaga się od nas jakichś aktów strzelistych, deklaracji. Nie domaga się od nas tego, byśmy wobec innych manifestowali w słowie to, że jest taka czy inna rzeczywistość, rocznica, ale domaga się od nas przede wszystkim chrześcijańskiej postawy

- tłumaczył politykom prymas Polski.

Czego dotyczyła uchwała?

Sprawę uchwały opisywaliśmy w Gazeta.pl już kilkanaście dni temu. Grupę wnioskodawców reprezentowała posłanka PiS Anna Sobecka, silnie związana ze środowiskiem Radia Maryja. Politycy chcieli za pomocą uchwały uczcić setną rocznicę objawień fatimskich.

Autorzy przekonywali, że w 1917 roku "w swoim orędziu Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku, a jego przesłanie jest nadal aktualne".

W sposób niezwykle dramatyczny, poprzez przekazanie trzyczęściowej tajemnicy oraz spektakularny cud słońca, Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia

- napisano w treści uchwały. Mimo gorących dyskusji na ten temat, dokument ostatecznie przyjęto większością 245 głosów należących do PiS.

A TERAZ ZOBACZ: Sejm uczy prezesa poprawnej polszczyzny

Sejm uczy prezesa poprawnej polszczyzny: "Będę mówił, jak mówię"

Więcej o:
Komentarze (281)
Sejm przyjął uchwałę fatimską. Teraz prymas Polski dobitnie powiedział, co o tym myśli
Zaloguj się
 • jano123ano

  0

  Tez zapraszam do Iranu na rządowe święta z odpowiednikiem islamskiego Jana Pawła 2 na urodziny mohameda które przypada co roku 30 listopada Islamski malwid

 • jano123ano

  0

  Zapraszam do Iranu z irańskim parlamentem w czerwcu obchody solstice islamskie święto rządowe i nie tylko w Iranie ale we wszystkich shia katolifatach

 • Peter Wiench

  0

  Sejmie- robicie sobie- ; kpine - z Polski;- Na caly swiat!!!- kompletny skandal-!!-pozdrawiam z dalekiej Australi- gdzies taka ; ustawa fatimska;:)))- nigdy tutaj nie bylaby- zaakceptowana I przeszlaby przez tutejszy parlament- wstyd Polsko - wstyd- I normslne ludzkie zarzenowanie!!!- klania sie mistrz Mrozek- bo inaczej tego nie mozna skomentowac- A ; nawiedzony Rydzyk;- jest ; mistrzem samego Szatana;:)))- jezeli szatan istnieje:)))- kompletny kabaret!!!

 • agnrodis

  0

  Dlaczego PiS ma zalezec od Rydzyka i KK, jak oni sami moga stac sie religia? No i zaczeli zacierac granice miedzy partia, a zabobonami zwanymi wiara.

 • muckal

  Oceniono 3 razy 3

  O ładną pogodę na świąteczne dni w sejmie się modlili? Jakoś mało skuteczne te pacierze. Bozia łotrów wysłuchać nie chciała.

 • robertst2012

  Oceniono 3 razy 3

  A TEN POLAK TO PYTAŁ OĆCA ŚWINTEGO Z TORUNIA CZY MU WOLNO ZABIERAĆ GŁOS W TEJ SPRAWIE ? BO JAK NIE TO MA PRZECHLAPANE I GROZI MU EKSKOMUNIKA Z RĄK OWEGO OĆCA ;

 • wejsunek47

  Oceniono 8 razy 2

  jakie znowu objawienie??? nic o tym na fizyce mnie nie uczono...o co to chodzi?

 • wejsunek47

  Oceniono 10 razy 2

  a teraz niech sejm uchwali czy matka boska była wniebowstapiona czy nie...bo kilka soborów różnie decydowało..a jak sobeckiej wystarcza wszechmogący bóg to po co bierze 18tys pensji z sejmu?

 • kocurek2010

  Oceniono 4 razy 2

  A może procesje w sejmie, byloby niezmiernie ciekawie-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX