Barbara Nowacka o tablicy w KPRM: Politycy PiS próbują wyrugować pamięć o mojej matce

"Sztuka bycia przyzwoitym nawet 10 kwietnia jest im obca" - napisała o politykach PiS Nowacka, komentując odsłonięcie tablicy ofiar w KPRM. Znalazły się na niej tylko trzy nazwiska. Wśród nich zabrakło m.in. byłej wicepremier Izabeli Jarugi-Nowackiej.

W 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej w KPRM odsłonięto tablicę upamiętniającą jej ofiary. Na tabliczce pojawiły się jednak tylko trzy nazwiska: Lecha Kaczyńskiego, Przemysława Gosiewskiego i Zbigniewa Wassermanna. Premier Beata Szydło wyjaśniła, że tablica ma przypominać o tych, którzy pracowali w Kancelarii Premiera. Ale w prezydenckim tupolewie było takich osób więcej. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Próba wyrugowania pamięci 

Po tym, jak zwróciliśmy w naszym tekście uwagę na brak Izabeli Jarugi-Nowackiej na tablicy, sprawę skomentowała na Facebooku jej córka. "Sztuka bycia przyzwoitym nawet 10 kwietnia jest im obca" - napisała Barbara Nowacka o posłach Prawa i Sprawiedliwości.

- Jeżeli argument, że to osoby związane z KPRM, to jestem zdumiona, że nie ma tam mojej matki, która pełniła funkcję wicepremiera oraz sekretarza stanu - powiedziała portalowi Gazeta.pl Barbara Nowacka. -  Pokazuje to, jak politycy PiS próbują wyrugować pamięć o niej i innych ofiarach katastrofy spoza partii. Szczególnie przykre jest, że nie mogli się od tego powstrzymać nawet 10 kwietnia - dodała. 

Zapytana o to, kto jeszcze został niesłusznie pominięty, wspomniała o byłym Ministrze Obrony Narodowej Jerzym Szmajdzińskim.

Nowacka skomentowała tę sprawę również na swoim profilu na Facebooku. "Sztuka bycia przyzwoitym nawet 10 kwietnia jest im obca" - powiedziała o posłach Prawa i Sprawiedliwości.

ŚLEDŹ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO >>>

Nie tylko córka Jarugi-Nowackiej zwróciła uwagę na jej pominięcie. Sprawa jest szeroko komentowana na Twitterze. Były premier Leszek Miller stwierdził, że "pamięć o ofiarach stała się ofiarą polityki". Zdaniem Antoniego Łazarkiewicza "trzeba być podłym, żeby dzielić ofiary katastrofy na lepsze i gorsze".

A TERAZ ZOBACZ:  'Coraz bliżej prawdy'. Od 6 lat Jarosław Kaczyński powtarza to samo

Więcej o:
Komentarze (123)
Barbara Nowacka o tablicy w KPRM: Politycy PiS próbują wyrugować pamięć o mojej matce
Zaloguj się
 • togo13

  Oceniono 1 raz 1

  Arogancka miernota.

 • adgw13

  Oceniono 1 raz -1

  Jeśli jesteś z PO to najwyżej możesz zginąć, gdy z PIS to tylko można polec w chwale.

 • niezalany

  Oceniono 5 razy 1

  to są tacy polityczni bandyci, którzy wprowadzając własne rządy, de facto napadli na nasz kraj i go łupią jak mogą, znieważają wszystkich i wszystko, bo chwilowo są "silniejsi"... wydaje im się że tak będzie zawsze, ale chociaż wielu z nich to historycy z wykształcenia, wydaje się że analizowanie historii upadku, nie jest ich mocną stroną

 • 13sw

  Oceniono 6 razy 0

  Pani Jaruga-Nowacka zginęła w Smoleńsku, a tablic była dla tych, co polegli...

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 2

  PiSowskie straszydła nie lubią ładniejszych.

 • al48

  Oceniono 11 razy 1

  Pisowcy to zakłamanie, obłuda ,kłamstwo i draństwo z bogiem na ustach .

 • leszek.30

  Oceniono 9 razy -1

  PiS- bolszewickie szambo z szambownikiem Kaczyńskim na czele...Tfu..!!!

 • fatamat

  Oceniono 12 razy 2

  Nowacka ? Czy to ta Pani która popiera sprowadzenie terrorystów islamskich do Polski ???
  Jak chce niech przygarnie dwóch pod swój dach i gitara!

 • tygrysio_misio

  Oceniono 6 razy 0

  Pominięto też Szczygło...

  jeśli przypomnimy sobie, że 4 dni po katastrofie z jego domu znikł laptop rękoma jego byłych współpracowników... i dodamy do tego pomijanie jego osoby przez ludzi związanymi z religią smoleńską... to chyba mamy tego, który podłożył bombę :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX