"Wiadomości" TVP wspominają Jana Pawła II. Zestawili jego słowa z nagraniami parady równości

Dokładnie 12 lat temu zmarł Jan Paweł II. "Wiadomości" TVP uczciły pamięć papieża materiałem, w którym zestawiły jego słowa m.in. z obrazami z zamachów w Europie. "Wstyd" - ocenia b. zastępca naczelnego TVP.

"Wiadomości" TVP przypomniały dzisiaj wiele słów Jana Pawła II, które wygłosił w czasie niemal 30 lat posługi papieskiej. Jednym z poruszonych tematów były zbrodnie na tle rasowym. Niespodziewanie na ekranie pojawiły się obrazy z zamachów terrorystycznych w Europie.

To przecież w tym stuleciu stworzono światopogląd w imię którego człowiek może odbierać życie drugiemu człowiekowi, ponieważ jest innej rasy, ma taką grupę etniczną, ponieważ jest Żydem, Cyganem, Polakiem

 - mówił papież, a w tle leciały zdjęcia z ataków w Brukseli, Nicei i Berlinie. - Ale z tego się mamy wyzwalać! Europa potrzebuje odkupienia - grzmiał Jan Paweł II.

To nie koniec zestawień, które przygotowali autorzy programu. Słowa papieża z 1991 roku dotyczące "upadku wartości chrześcijańskich" w Europie i niebezpieczeństwa, które stoi za "życiem tak, jakby Bóg nie istniał", zostały zilustrowane nagraniami z parady równości i czarnego protestu.

"Wstyd"

Materiał wywołał skrajne reakcje na Twitterze. Były zastępca redaktora naczelnego TVP opisał materiał krótko: Wstyd.

Część osób związanych z mediami i polityką była podobnego zdania.

Niektórzy mówili wprost, że TVP ucieka się do "głupiej propagandy".

Nie wszyscy uznali materiał za skandaliczny. Rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej ocenił, że "Wiadomości" w celny sposób pokazały przestrogi papieża wobec Europy.

Nie był jedyny. Część widzów pisało o tym, że materiał głęboko ich poruszył i że dostrzegają słuszność w łączeniu słów papieża z obrazami z niedawnych zamachów terrorystycznych.

A TERAZ ZOBACZ: Holland na Orłach: Telewizja jest de facto tubą partyjną

Więcej o: