Masowe zatrucie w przedszkolu w Jab這nnie. Dzieci z 41 st. gor帷zki. 'Podejrzewamy, 瞠 to przez krokiety'

Oko這 40 dzieci z przedszkola w Chotomowie (gmina Jab這nna pod Warszaw) trafi這 do szpitali z objawami zatrucia pokarmowego - poda urz康. Miejscowy radny m闚i nawet o setce chorych. Na razie oficjalnie nie podano przyczyn zatrucia.

O zatruciu wśród dzieci poinformowała gmina Jabłonna, która odpowiada za placówkę. Jak czytamy, do zatrucia wśród podopiecznych doszło w czwartek. "Choć nie znamy jeszcze wyników laboratoryjnych, wiele wskazuje na to, że zachorowania wywołała salmonella lub bakteria E.coli" - informuje gmina Jabłonna.

O sytuacji powiadomiono Powiatowy Inspektorat Sanitarny, który bada sprawę. Zabezpieczono też próbki żywności, które posłużą do ustalenia źródła zatrucia.

Miejscowy radny Arkadiusz Syguła z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w rozmowie z lokalnym portalem Jabłonna dla Mieszkańców stwierdził, że zachorowała nawet setka dzieci oraz pracownicy, a dwa szpitale potwierdziły, że chodzi o salmonellę. - Niektóre dzieci mają nawet 41 stopni gorączki. Zachorowa豉 również pani dyrektor oraz część pracowników - powiedział Syguła.

- Mam znajomego, który ma dziecko tu w przedszkolu i to dziecko jest zdrowe. Dlaczego? Bo jest na diecie bezglutenowej. Wodę piło, ale jeść tego co wszystkie dzieci nie jadło - opisuje Syguła w rozmowie z reporterką TVN24.
- Podejrzewamy, że było to albo w mięsie albo w jajkach - dzieci dostały w czwartek krokiety

- precyzuje radny. 

W poniedziałek przedszkole będzie zamknięte - na miejscu zostanie przeprowadzona dezynfekcja. "Najprawdopodobniej przedszkole będzie czynne już we wtorek, jednak przez kilka dni, posiłki będą dostarczane przez firmę kateringową" - podała gmina.

Tymczasem radni gminy chcą domagać się wyjaśnień w tej sprawie. 

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Wi璚ej o:
Komentarze (16)
Masowe zatrucie w przedszkolu w Jab這nnie. Dzieci z 41 st. gor帷zki. 'Podejrzewamy, 瞠 to przez krokiety'
Zaloguj si
 • agata829q

  0

  Ile mamy lat, 瞠by pisa takie brednie, aby tylko wywo豉 sensacj, jak osoby wypowiadaj帷e si w komentarzach...
  Przedszkole w Chotomowie nie funkcjonuje tak, aby wszystko za豉twiane by這 po jak najni窺zych kosztach, tak瞠 w kwestii 篡wienia. W plac闚ce jest 鈍ietnie wyposa穎na kuchnia, magazyny oraz ch這dnie, tak瞠 komentarze na temat najta雟zego kateringu s zwyk造mi oszczerstwami .
  Nikt nie wiedzia, 瞠 produkt jest ska穎ny, ani hurtownia, ani firma dostawcza, ani pracownicy przedszkola. Gdyby ktokolwiek mia tak wiedz, z pewno軼i nie poda豚y tego dzieciom. Pracownikom zale篡 na dobru pociech, tak瞠 s這wa, i s to "nieroby" i "wichrzyciele " s w tej sytuacji bezpodstawnym zarzutem .

 • Anna Kowalewska

  0

  normalka , brudasy pracuj w kuchni , to zawsze g堯wna przyczyna , ale nikogo dot康 nie ukarali jak nale篡 , dlatego o higienie w sto堯wka publicznych ( to wida w kuchennych rewolucjach ) mo積a tylko marzy , dop鏦i osoby odpowiedzialne nie b璠 ponosi造 nale篡tych
  kar

 • Darek Gala

  0

  Je郵i chodzi o salmonelle to nosicielem mo瞠 by kto z personelu przygotowuj帷ego posi趾i i na tym proponowa豚ym si skupi.

 • szabepio

  Oceniono 4 razy -4

  Wojt tej gminy to by造 albo jeszcze w wolnej chwili fryzjer. Jego wiedza a administrowaniu czy zarz康zaniu nie wydaje sie byc wystarczaj帷a... ale to pewnie jego pierwsza i zarazem ostatnia kadencja.

 • pigol07

  Oceniono 4 razy 0

  Nale篡 przyk豉dnie ukara osoby bezczelnie wykorzystuj帷e s逝瘺 zdrowia poprzez bezmy郵ne rozchorowywanie si!

 • proboszcz-bezrobotny

  Oceniono 7 razy 3

  te dzieci symuluj na z這嗆 rz康owi i stanowi przez to subwersywny element

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 4 razy 2

  Eeee....Cola,
  Pepsi pij lepsi :))

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX