Syn europosła Czarneckiego chce zakazać reklam alkoholu. Całkowicie, bez wyjątku

Poseł PiS Przemysław Czarnecki chce całkowitego zakazu reklamowania alkoholu w Polsce. Z pytaniem, czy byłoby to możliwe, zwrócił się już do ministra zdrowia.

Przemysław Czarnecki - syn europosła Ryszarda Czarneckiego i jednocześnie poseł PiS - w interpelacji skierowanej do Konstantego Radziwiłła przekonuje, że obowiązujący dziś częściowy zakaz reklamowania alkoholu jest niewystarczający.

W mediach reklam piwa jest naprawdę dość dużo. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że spożywanie alkoholu w tych reklamach ukazane jest jako pewnego rodzaju relaks oraz że powoduje to jeszcze lepsze relacje ze znajomymi

- argumentuje europoseł. I dodaje, że "często alkoholizm zaczyna się od niewinnego piwa, które traktowane jest jako napój".

A w rzeczywistości (piwo) nie różni się od innych alkoholi

- stwierdza Czarnecki. W związku z tym wystosował oficjalne zapytanie do ministra zdrowia, czy byłaby możliwość, aby "w najbliższym okresie" wprowadzić całkowity zakaz reklamowania alkoholu. Dziś promowanie w mediach piwa i innych trunków podlega już wielu rozmaitym, szczegółowym restrykcjom. W przypadku piwa, jego reklamy nie mogą np. być emitowane w telewizji pomiędzy godziną 6 rano a 20.

Co się z tobą stanie, jeśli przez miesiąc nie napijesz się alkoholu? Badania mówią same za siebie

Więcej o: