Syn europosła Czarneckiego chce zakazać reklam alkoholu. Całkowicie, bez wyjątku

Poseł PiS Przemysław Czarnecki chce całkowitego zakazu reklamowania alkoholu w Polsce. Z pytaniem, czy byłoby to możliwe, zwrócił się już do ministra zdrowia.

Przemysław Czarnecki - syn europosła Ryszarda Czarneckiego i jednocześnie poseł PiS - w interpelacji skierowanej do Konstantego Radziwiłła przekonuje, że obowiązujący dziś częściowy zakaz reklamowania alkoholu jest niewystarczający.

W mediach reklam piwa jest naprawdę dość dużo. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że spożywanie alkoholu w tych reklamach ukazane jest jako pewnego rodzaju relaks oraz że powoduje to jeszcze lepsze relacje ze znajomymi

- argumentuje europoseł. I dodaje, że "często alkoholizm zaczyna się od niewinnego piwa, które traktowane jest jako napój".

A w rzeczywistości (piwo) nie różni się od innych alkoholi

- stwierdza Czarnecki. W związku z tym wystosował oficjalne zapytanie do ministra zdrowia, czy byłaby możliwość, aby "w najbliższym okresie" wprowadzić całkowity zakaz reklamowania alkoholu. Dziś promowanie w mediach piwa i innych trunków podlega już wielu rozmaitym, szczegółowym restrykcjom. W przypadku piwa, jego reklamy nie mogą np. być emitowane w telewizji pomiędzy godziną 6 rano a 20.

Co się z tobą stanie, jeśli przez miesiąc nie napijesz się alkoholu? Badania mówią same za siebie

Więcej o:
Komentarze (245)
Syn europosła Czarneckiego chce zakazać reklam alkoholu. Całkowicie, bez wyjątku
Zaloguj się
 • sibod

  Oceniono 2 razy 0

  A biegania po ulicach dzikich zadymiarzy w maskach udających patriotów ten posioł nie chce zakazać ? Dla onego reklama piwa jest bardziej szkodliwa niż wykrzyczane prostackie wulgaryzmy nie zakrytym maską otworem gębowym ?

 • Trolluj T

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze tylko zakazać reklamowania "supli" na sranie, świeżb, grzyby wszelkiego rodzaju, czkawko-żyg i inne ohydne świństwa i będzie dobrze...

 • hristomoltisanti

  Oceniono 3 razy 3

  Trwa zaciekła walka o tytuł Debila Miesiąca ! Konkurencja jest niezwykle ostra , a kandydaci nie przebierają w środkach ...

 • cezar85

  Oceniono 1 raz 1

  reklamy narkotyków i pedofilii też niech zakaże

 • jzd

  Oceniono 2 razy 2

  Przygłup jak ojciec

 • zelenyles

  Oceniono 5 razy 1

  ten syn taki sam świrus jak jego stary

 • Daniel Kepinski

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce to co 10 nie jest alkoholikiem po co sobie strzelać w kolano

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 11 razy -1

  Nie daleko spada jabłko o jabłoni.Syn taki sam głupi debil i idiota jak jego tatuś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX