Najnowszy sondaż. PiS tylko o włos przed Platformą

• PiS - 29 proc, PO - 27 - to wyniki nowego sondażu Kantar Millward Brown dla TVN
• Do Sejmu weszłyby jeszcze Kukiz`15 - 10 proc., Nowoczesna i SLD - po 8 proc.

Gdyby teraz odbywały się wybory, na PiS zagłosowałoby 29 procent wyborców, a na Platformę 27 procent - wynika z badania Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. W porównaniu do ostatniego sondażu tej pracowni poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego spadło o 5 punktów procentowych, PO zaś wzrosło - o 3 punkty procentowe. Trzecią partią w sondażu jest Kukiz'15 z poparciem 10 proc. (o 5 pkt. proc. więcej). Partia Nowoczesna zdobyłaby jedynie 8 proc. głosów. Sojusz Lewicy Demokratycznej cieszy się także 8 proc. poparciem (wzrost o 5 pkt. proc.). Z kolei Partia Wolności (wcześniej Korwin) i Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyłyby 4 proc. poparcia, a partia Razem - 2 proc. (spadek o 1 pkt. proc.).

Sondaż Kantar Millward Brown przeprowadzono w dniach 29-30 marca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonicznej wśród osób w wieku powyżej 18 lat. 

Kolejny sondaż zły dla PiS

Sondaż dla "Faktów" potwierdza spadkowy trend PiS. W trzech innych badaniach z marca różnica między partią rządzącą, a Platformą Obywatelską wynosiła kolejno: 27 do 24 (Kantar Public dla "Gazety Wyborczej"), 32 do 28 (IPSOS dla OKO.press) i 29 do 27 (IBRiS dla "Rzeczpospolitej").

Sondaż IBRiS był pierwszym, który odnotował dramatyczny spadek notowań PiS. Prawicowi publicyści i politycy dezawuowali wynik badania, zarzucając sondażowni brak obiektywizmu i profesjonalizmu.

83. miesięcznica smoleńska. Kaczyński: Żadne krzyki nie pomogą! My tutaj zwyciężymy!

Więcej o:
Komentarze (864)
Najnowszy sondaż. PiS tylko o włos przed Platformą
Zaloguj się
 • bibu1234567

  0

  głosuje na PO a pan z madery petru to ćwierćinteligent

 • Acnologia Zeref

  Oceniono 2 razy 0

  Kolejny zmanipulowany sondaż przez platfusów? Ahhh co za Polska ;(.

 • Marko Markoni

  Oceniono 8 razy -2

  Z tym Kukiz 15, to by sobie ludzie dali na wstrzymanie, im nie wiadomo o co chodzi. Miotają się, pieprzą kocopoły, to Kukiz 15 to jest jakieś nieporozumienie. Kto ich wybrał? Kukiz 15, to coś jak bojówka Pisu, albo działają nieświadomie na rzecz pisu, albo są głupcami (ślepymi), i tego nie widzą. Totalny marazm!!!!!!!!!!!

 • mlot_na_pogan

  Oceniono 6 razy -6

  „Nowa Polska będzie dostojna, mocna, wielka a nawet atrakcyjna i przewodząca właśnie przez to, że szczerzej niż kiedykolwiek i konsekwentniej niż inni oprze swe życie i swą politykę na zasadach Chrystusowych”. W zachowanych notatkach kardynała znajduje się wiele słów o przyszłych dziejach Polski. Zawarł w nich takie proroctwo: „Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo- jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej”.
  -----------------------------------------
  Kardynał Hlond.

 • mann Manolo

  Oceniono 8 razy 2

  Ja ale zanim PIS wyleci z Sejmu to sobie tak kieszenie naladuja ze az ho

  Na Taczki z Pisowcami i won

 • pterokokos

  Oceniono 6 razy -4

  Wasze lewackie "sondaże", to możecie sobie wsadzić. Tak, właśnie tam.
  Przed wyborami prezydenckimi wasze lewackie sondaże wskazywały na PEWNE zwycięstwo Bula. I co ? I Bul zrobił: bul, bul, bul... :))) Ale nie martwcie się ciamajdaniści i ko deraścii. Już za głupie 60-80 lat wygracie sobie wybory i będziecie mogli powrócić do budowy w Polsce tego, co umiecie i lubicie najlepiej. To znaczy: penisa, anusa & kamieni kupy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX