Donald Tusk wrzuca zdjęcie ze spotkania z papieżem. Znajdź Beatę Szydło

Na oficjalnym profilu przewodniczącego Rady Europejskiej znalazło się zdjęcie z wieczornego spotkania przywódców unijnych państw w Watykanie. Obok papieża Franciszka, w pierwszym rzędzie stoją m.in.: Donald Tusk, Francois Hollande, prezydent Litwy Dalia Grybauskaite. Premier Polski gdzieś zniknęła.

Tak naprawdę na tej fotografii można rozpoznać twarze wszystkich przywódców, tylko nie Beaty Szydło. Ba, żeby ją odszukać na zdjęciu trzeba nieźle wytężyć wzrok. Tym, którzy nie chcą nadwyrężać oczu podpowiadamy. Premier Polski stoi tutaj:

Beata Szydło na spotkaniu unijnych przywódców z papieżem FranciszkiemBeata Szydło na spotkaniu unijnych przywódców z papieżem Franciszkiem facebook.com/europeancouncilpresident

Fotografia nie umknęła uwadze komentujących post na profilu Tuska

Pozycja Szydło na tej fotografii odzwierciedla nasze miejsce w dzisiejszej Unii...smutne - czytamy w jednym z nich

"Czy widzicie naszą hardą panią Szydło? Przyczajona, wypłoszona stoi na tyłach, ledwo ją widać :) Brawo!" - czytamy w kolejnym komentarzu. 

A tak spotkanie wyglądało w obiektywie fotoreportera AP:

Spotkanie papieża z unijnymi przywódcami w WatykanieSpotkanie papieża z unijnymi przywódcami w Watykanie L'Osservatore Romano / AP

Szczyt przywódców 27 państw Unii Europejskiej (bez Wielkiej Brytanii) odbywa się w Rzymie związku z 60. rocznicą zawarcia Traktatów Rzymskich, które dały początek integracji europejskiej. Polskę reprezentuje premier Beata Szydło. W sobotę na godz. 10 zaplanowano podpisanie Deklaracji Rzymskiej, która wyznaczy kierunek integracji europejskiej na kolejną dekadę. Po zakończeniu unijnego szczytu premier Szydło złoży o godz. 16 kwiaty na grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra.

Donald Tusk wybrany szefem Rady Europejskiej: "Wasza decyzja jest wyrażeniem naszej jedności"

Donald Tusk wybrany szefem Rady Europejskiej: "Wasza decyzja jest wyrażeniem naszej jedności"