Tak chorego pytania w TVP jeszcze nie było. "To była moja ostatnia wizyta

Po tej rozmowie Małgorzata Kidawa-Błońska zadeklarowała, że więcej nie przyjdzie do Telewizji Polskiej.

W całej Polsce sadzono wczoraj drzewa w ramach akcji Platformy Obywatelskiej #DrzewaPlus. O tę inicjatywę była pytana wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w programie Kwadrans Polityczny w TVP

Od ekologii dziennikarz niespodziewanie przeszedł do tematu... Smoleńska. - Czy pani nie miała lekkiego zgryzu widząc, że Ewa Kopacz też wbija łopatę w ziemię? - zapytał prowadzący program Marek Pyza, publicysta "wSieci". - A dlaczego nie mogła posadzić drzewa? Nie rozumiem - odpowiedziała zdezorientowana Kidawa-Błońska. - Chodzi o te dosyć nieprzyjemne konotacje z jej wypowiedziami z 2010 roku o przekopywaniu ziemi metr w dół - wyjaśniał dziennikarz.

Marszałek Sejmu zdawała się być zszokowana słowami prowadzącego program: Wie pan co, naprawdę... - Naprawdę wiem co? - pytał Pyza.  - To jest tak nie na miejscu porównanie - skomentowała Kidawa Błońska, a dziennikarz ripostował: Nie, nie na miejscu to było to, co mówiła wtedy pani minister zdrowia.

Rozmawiamy o akcji sadzenia drzew i sam pan przyznał, że ta akcja jest bardzo dobra i ważne, że Polacy zwrócili uwagę, że problem ekologii jest ważny, że trzeba sadzić drzewa. I przechodzenie jednym tchem od problemu sadzenia drzew do oskarżania Ewy Kopacz. Powiem panu, naprawdę...

- mówiła Kidawa-Błońska. Dziennikarz przerwał, by dodać, że "o nic nie oskarża Ewy Kopacz, poza tym, że kłamała w 2010 roku". - Czyli pan ją oskarża. Bardzo nieprzyjemne. Jak na mężczyznę, jak na dziennikarza - przekroczył pan granicę - powiedziała marszałek. - Proszę mi nie mówić teraz o mężczyznach i dziennikarzach. Fakty są takie, że w 2010 roku kłamała - skomentował Pyza i zakończył program.

Niedługo po zakończeniu programu na Twitterze polityczka dodała, że nie będzie już przyjmować zaproszeń do TVP

Prawica często wyciąga Ewie Kopacz jej stwierdzenie o badaniu katastrofy smoleńskiej, że ziemia na miejscu wypadku była ''przekopywana na głębokości ponad jednego metra''. Jednak Kopacz za to stwierdzenie przeprosiła. 

Więcej o: