Jeden bucik i mnóstwo śmiechu. Patryk Jaki w roli, w jakiej mogliście go jeszcze nie widzieć

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Patryk Jaki, którego syn cierpi na tę genetyczną chorobę, zamieścił w sieci krótki, ale pełen pozytywnych emocji film.

Wiceminister sprawiedliwości umieścił wspomniane nagranie na Facebooku. Na filmie widać, jak beztrosko bawi się ze swoim synem. "Pokażmy, że osoby, które nazywane są 'zepsutym płodem' zasługują na życie i szczęście oraz wygłupy z Tatą:)" - napisał wiceminister. "Są państwa, gdzie takie dzieci przestały się rodzić, bo usuwa się na każdym etapie ciąży" - dodał.

Film doczekał się tysięcy reakcji i setek komentarzy, w przeważającej mierze pozytywnych. "To są cudowne,życzliwe, otwarte i niezwykle radosne dzieci" - napisała jedna z internautek. "Wspaniali mężczyźni. Serce raduje się na Wasz widok kochani" - dodała inna. Ale wśród opinii znalazły się też i takie jak ta.

Też mam chore dziecko, które kocham nad życie! Ale to nie jest powód do tego, by decydować za kogoś, czy ma wychowywać takie dziecko czy nie... Uważam, że każdy ma swoje sumienie i powinien sam dokonać wyboru

- pisze pani Magdalena.

Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa (ang. World Down Syndrome Day - WDSD) to święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Ustanowiono je w 2005 roku. Od 2012 roku ma ono patronat ONZ.

Zespół Downa to nazwa zespołu wad wrodzonych, spowodowanych obecnością dodatkowego chromosomu 21.

A TERAZ ZOBACZ: James jest autystykiem i nie mówi, ale ma wspaniałego przyjaciela

James jest autystykiem i nie mówi, ale ma wspaniałego przyjaciela. Nie rozstają się nawet w szpitalu

Więcej o: