Orły 2017. Mocny początek gali. "Donald Trump": Powiedziano mi, że Sejm Polski podjął ustawę...

Tegoroczna gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2017 nie mogła obyć się bez politycznych nawiązań. Także zagranicznych. W pewnym momencie na scenie pojawił się Andrzej Seweryn przebrany za... Donalda Trumpa.

Dyrektor Teatru Polskiego, w którym zorganizowano rozdanie nagród, wręczał tego wieczoru statuetkę w kategorii "odkrycie roku". Seweryn wystąpił w przebraniu - wcielił się w nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

- Hello, Donald - powitała go prowadząca galę Grażyna Torbicka. - Masz bardzo popularne polskie imię - dodała.

- Kocham polskie kino, kocham polski lud, Ameryka popiera polskie Hollywood - zaczął z amerykańskim akcentem Seweryn. Później aluzji politycznych - już krajowych - było jednak więcej.

Powiedziano mi, że Sejm Polski podjął ustawę o otwarciu pierwszego polskiego narodowego studia filmowego "United Clowns", więc jestem

- powiedział Seweryn przed wręczeniem nagrody. To nawiązanie do ostatnich pomysłów rządu PiS, który planuje m.in. budowę Centralnego Portu Lotniczego czy przemianowania Biura Ochrony Rządu na "Narodową Służbę Ochrony".

W rolę Trumpa Andrzej Seweryn wciela się również w "Ucieczce z kina Polskość" - najnowszym odcinku kabaretowej opowieści wystawianej w Teatrze Polskim przez Pożar w burdelu.

- Myślę, że Pożar to grupa ludzi kochających. Oczywiście przyjmują maskę cynizmu, kpiarzy, natomiast jest w nich również wielka troska. Przecież mogliby zarabiać pieniądze gdzie indziej, a zajmują się np. Warszawą. Czy znamy jakiś podobny teatr? - mówił Seweryn w lutym tego roku w wywiadzie dla Co Jest Grane. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

LISTA WSZYSTKICH LAUREATÓW ORŁÓW 2017

A teraz zobacz: Nawet na wielkiej gali zdarzają się potknięcia. Oto największe oscarowe wpadki

Nawet na wielkiej gali zdarzają się potknięcia. Oto największe oscarowe wpadki