Napastnik z paryskiego lotniska był pod wpływem alkoholu i narkotyków, m.in. kokainy

• Niedoszły zamachowiec z Paryża był pod wpływem alkoholu i narkotyków
• Badania wykryły, że mężczyzna zażywał m.in. kokainę i marihuanę

Mężczyzna zastrzelony przez żołnierzy na paryskim lotnisku Orly był pod wpływem alkoholu i narkotyków - poinformowało francuskie ministerstwo sprawiedliwości. Z badań wynika, że napastnik miał 0,93 grama alkoholu we krwi, zażywał też marihuanę i kokainę. Według śledczych, noc przed próbą dokonania zamachu 40-latek spędził w barze, gdzie pił alkohol. Świadkowie zdarzenia na lotnisku twierdzą, że mężczyzna powiedział: "Jestem tu po to, by umrzeć dla Allaha". Natomiast, jak zauważa Onet, islam zabrania wiernym brania używek.

Dowiedz się więcej:

Co wydarzyło się na lotnisku Orly?

Mężczyznę próbował zabrać broń żołnierce. Powalił ją na ziemię, jednak nie nie zdołał odebrać jej broni. Dwaj pozostali żołnierze z patrolu zastrzelili go. Nikt inny nie został ranny. Nie znaleziono przy nim materiałów wybuchowych. W następstwie incydentu zawieszono loty na obu terminalach międzynarodowego lotniska. Źródła policyjne twierdzą, że 40-letni napastnik był zradykalizowanym muzułmaninem znanym służbom wywiadowczym. Śledztwo prowadzi wydział prokuratury ds. zwalczania terroryzmu.

Co wcześniej robił napastnik z lotniska?

Jak podaje "Le Parisien", wg policji na ponad godzinę przed incydentem na lotnisku mężczyzna postrzelił policjantkę podczas kontroli drogowej na północ od Paryża. Kierujący samochodem renault został zatrzymany. Najpierw okazał swoje dokumenty, a po tym strzelił w kierunku policjantów i uciekł. Funkcjonariuszka została ranna w głowę. Później sprawca porzucił auto, ukradł citroena i nim pojechał na lotnisko. Policjanci znaleźli skradzione auto w pobliżu paryskiego portu lotniczego. 

A TERAZ ZOBACZ: Brexit staje się faktem. To zła wiadomość dla Polaków na Wyspach

Więcej o: