TVP atakuje Makłowicza. Reżyserka zarzuca, że na planie spotu śmiał się z wypadku premier. ''Nieprawda!''

TVP zakończyła współpracę z Robertem Makłowiczem w atmosferze skandalu. Reżyserka spotu, o który poszło, zrzuca kucharzowi, że na planie naśmiewał się z Beaty Szydło i prowadzących "Wiadomości". - Jest to czysta nieprawda - odpowiada Makłowicz.

Robert Makłowicz poinformował w piątek, że Telewizja Polska odstąpiła od umowy na realizację jego programów. O decyzji TVP miała zawiadomić dziennikarza pismem doręczonym przez kuriera. Wcześniej Makłowicz postawił nadawcy ultimatum - żądał usunięcia go z klipu w ciągu trzech dni. W rozmowie z Gazeta.pl kucharz wspomniał o twórczyni spotu promocyjnego. Chodziło o Ewę Święcińską, reżyserkę filmu "Pucz" i współtwórczyni "Smoleńska", która - zdaniem dziennikarza - "raczej nie zajmuje się marketingiem, tylko działalnością polityczną"

Znał scenariusz i obrażał Holecką

Reżyserka pełniąca funkcję pełnomocnika zarządu Telewizji Polskiej ds. restrukturyzacji redakcji opraw, do zarzutów odniosła się na Twitterze. We wpisie zarzuca Makłowiczowi, że na planie obrażał m.in. prezenterkę "Wiadomości" Danutę Holecką i szefową ww. redakcji Marzenę Paczuską. "Naśmiewał się też z wypadku p. Premier" - oskarża Świecińska i dodaje, że słowa z nagrania są prawdziwe, bo "TVP rzeczywiście jest 'słodka i doskonała', skoro płaciła za program autorowi, który się wstydzi, że w niej występuje". 

Świecińska, która zwykle nie jest zbyt aktywna na Twitterze, dodała też kolejne wpisy. W jednym z nich przekonuje, że program Makłowicza był nierentowny, a w kolejnym zamieściła link do filmu żartującego z dziennikarza. 

Wpisy reżyserki zostały podane m.in. przez oficjalne konto redakcji "Wiadomości" i Krzysztof Ziemca. 

Co na to Makłowicz? - Jest to czysta nieprawda - skomentował w rozmowie z serwisem Wirtualne Media. - Miałbym się śmiać z wypadku pani premier? Nie rozumiem w ogóle, o co chodzi. (...) Jeśliby tak było, to ta pani niezłomna obrończyni zasad moralnych nie zwróciła mi wtedy uwagi, tylko robi to teraz? To kompletny absurd - mówi Robert Makłowicz i dodaje, że nie dostał wcześniej scenariusza i niczego nie podpisywał. 

Pluralizm według TVP. Zobaczcie, kogo najchętniej zaprasza się na Woronicza

Więcej o: