Objawienia Matki Boskiej - tym dziś zajmą się posłowie. "Przewidziała największe wydarzenia XX w"

Na sejmowych stronach pojawił się projekt nowej uchwały. Posłowie PiS chcą nią uczcić setną rocznicę objawień fatimskich. Ale sama uchwała to jedno - jeszcze ciekawsze jest jej uzasadnienie.

Dziś po południu Komisja Kultury i Środków Przekazu zajmie się projektem uchwały w sprawie objawień fatimskich. Uzasadnienie odczyta posłanka PiS Anna Sobecka.

O co chodzi w tej uchwale?

Posłowie przekonują, że w 1917 roku "w swoim orędziu Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku, a jego przesłanie jest nadal aktualne".

W sposób niezwykle dramatyczny, poprzez przekazanie trzyczęściowej tajemnicy oraz spektakularny cud słońca, Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia

- czytamy w treści uchwały. Ale to nie jedyny powód, dla którego Sejm powinien - ich zdaniem - uczcić wspomnianą rocznicę. "Mając również na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia" - napisali posłowie.

Niemniej intrygujące jest też uzasadnienie, które dołączono do projektu uchwały. Zdaniem wnioskodawców "wciąż istnieje jeszcze niebezpieczeństwo, że miejsce marksizmu zająć może ateizm w innej postaci, który wychwalając wolność zmierza do zniszczenia samych korzeni moralności ludzkiej i chrześcijańskiej".

"Przypadająca w 2017 roku setna rocznica objawień fatimskich to wielkie święto promieniujące na cały świat. Uczczenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej setnej rocznicy objawień fatimskich będzie wymownym aktem, nadającym międzynarodową rangę temu wydarzeniu"

- podkreślono.

Pod projektem podpisało się w sumie 55 posłów, w większości szerzej nieznanych. Rozpoznawalna jest za to przedstawicielka wnioskodawców, Anna Sobecka - posłanka silnie związana ze środowiskiem Radia Maryja. Oprócz niej uchwałę popierają też m.in. wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński i były szef "Solidarności" Janusz Śniadek.

Sejm oddaje hołd Andrzejowi Wajdzie. Jarosław Kaczyński demonstracyjnie opuszcza salę obrad

Więcej o:
Komentarze (583)
Objawienia Matki Boskiej - tym dziś zajmą się posłowie. "Przewidziała największe wydarzenia XX w"
Zaloguj się
 • Jerzu Jerzewski

  Oceniono 2 razy 2

  A objawiła to wszystko rodowita żydówka z dziada pradziada. Pomachajcie w locie jak będziecie się rzucać z okien z płaczem katokomuszki.

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  A co z "objawieniami" po % i roznych uzywkach :P? Rozumiem dopiero poparte mandatem poselskim (obecnie nie kazdym) czy koloratka jest wazne i brane pod uwage przez bajkologow epidiaskopowych...

 • dyst2

  Oceniono 2 razy 2

  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!

  Ils sont fous, ces Polonais!

 • tetradrachma

  Oceniono 3 razy 3

  No potrzcie, a przypadkiem nie przewidziała, że Prezes .....spadnie z balkonika ?!

 • ewaloumbee

  0

  A jak to zostanie uczczone, cały dzień wolny od pracy czy tylko parę godzin wolnych na uczestnictwo w procesji?

 • Tommy Schmidt

  Oceniono 3 razy 3

  BANDA IDIOTÓW!!! bo inaczej nie da się określić tego religijnego szaleństwa.

 • berig123

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko Polskę wyróżniła? Inne nieszczęścia, tragedie, ludobójstwa (trwają do dziś) pominęła? Czemuż to?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX