Były poseł PiS oskarżony o wyłudzanie kredytów. Przez dekadę chronił go immunitet

Tomasz G., były poseł PiS i Solidarnej Polski, usłyszał zarzuty dotyczące wyłudzenia 18 kredytów - podała TVN24. Akt oskarżenia trafił do sądu.

Prokuratura mogła zająć się sprawą dopiero teraz, bo w latach 2005-2015 mężczyznę chronił immunitet poselski. Śledczy zarzucają byłemu posłowi, że w latach 1996-1999 - jeszcze zanim dostał się do Sejmu - wyłudził z banków prawie 88 tysięcy złotych.

- Przestępstwo polegało na tym, że Tomasz G., będąc pełnomocnikiem firmy zajmującej się sprzedażą mebli, wprowadzał w błąd pracowników banku co do okoliczności takich, jak zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu - tłumaczy w rozmowie z TVN24 Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Prokurator dodaje, że mężczyzna posługiwał się fałszywymi dokumentami i poświadczał nieprawdę. - Na przykład, że meble, które firma sprzedawała, trafiły do odbiorcy, a w rzeczywistości było zupełnie inaczej - tłumaczy Mazur-Prus.

Wspomnianą firmę prowadziła rodzina G. Kiedy dopadły ją kłopoty finansowe, Tomasz G. miał się zwracać o pomoc finansową do różnych osób. Zapewniał ich wówczas, że będzie spłacał raty. W kilku przypadkach tak było, co potwierdzają śledczy, ale to tylko miało "uśpić" czujność banków - podaje TVN24.

Były poseł PiS - a w ostatnich miesiącach polityk partii KORWiN - nie przyznaje się do zarzutów. Za oszustwa grozi mu do 8 lat więzienia.

A TERAZ ZOBACZ: Pijany myślał, że wykiwa policję. Grubo się przeliczył

Więcej o:
Komentarze (147)
Były poseł PiS oskarżony o wyłudzanie kredytów. Przez dekadę chronił go immunitet
Zaloguj się
 • starszy-65

  Oceniono 3 razy 1

  Będzie coraz więcej takich byłych posłów i innych aktywistów PIS zamykanych prze Ziobę bo to jest jego wraga PIS działalność.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 5 razy -1

  te kołodziej :)))

  Kto wpłaca na eurorodzinę PiS? Firmy, które od lat zarabiają na współpracy z partią. Na przykład spółka Justpoint, która w 2015 r. zarobiła od PiS ponad 4 mln 800 tys. zł. Albo firma transportowa Gerwazy. Za jej usługi PiS zapłacił prawie 800 tys. zł w 2015 r. Wpłaciło też Centrum Szkoleń Specjalistycznych VIP – oferuje kursy nurkowania i jest partnerską spółką GROM Group. Tej, która od lat chroni Jarosława Kaczyńskiego. PiS co roku płaci za tę ochronę ponad 1 mln zł.

 • agened

  Oceniono 7 razy 1

  Ciekawe, że takie umoczone odpady, które już nie mogą obronić się w pisie, lądują u Korwina.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 9 razy -3

  kołodziej ile ty masz tych nicków z google?

  Tu Irena, gdzie indziej Stefan...

  podniecaj sie podniecaj, inne trolle pislamskie opłacane kopiejkami putina beda cię plusowały, tylko co to zmienia...?

  czy to zmienia FAKTY?

  że PISowski kryminalista został ułaskawiony przez PISowskiego prezydenta i stał sie PISowskim ministrem...???

  w swoich szeregach macie tylko komuchów, pijaków lub kryminalistów

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 4 razy 2

  Typowy przedstawiciel PRAWA...i SPRAWIEDLIWOSCI....nieprawdaz???

 • kontest_two

  Oceniono 7 razy -3

  Jak już tak tu się wszyscy licytują, to przypomnę taki nieduży w porównaniu z milionami i miliardami przytaczanymi w postach. W 2014 roku, radziu sikorski, będąc jeszcze ministrem spraw zagranicznych kupił swoim urzędnikom 29 foteli. (pisała o tym rzepa). Nic w sumie w tym dziwnego, gdyby nie wartość tych mebelków: one kosztowały 300 tysi, około 11 tysi za sztukę! Ludzki pan, ten radzio, tym bardziej, że to nie on za to płacił, tylko my wszyscy. Ale jaja, ale jaja, ale jaja, a myśmy zwolnili od ciężkich i odpowiedzialnych obowiązków związanych z rządzeniem te sympatyczne panie i tych sympatycznych panów z peło, którzy z pełnym poświęceniem, nawet jadąc pendolino, wykazywali troskę i odpowiedzialność!

 • dublet

  Oceniono 8 razy 8

  -Elżbieta Kruk-pijana jak świnia zataczała się po Sejmie-miejscu jej pracy opłacanej przez nas wszystkich,bełkocząc coś do dziennikarzy i kompromitując się.Nigdy nie powiedziała :„przepraszam”.
  -Stanisław Piotrowicz-prokurator stanu wojennego,oskarżał ludzi Solidarności,wysługiwał się komunistycznej władzy.Ostatnio głośno o tym w mediach ale PiS broni go jak niepodległości.
  -Andrzej Kryże-sędzia okresu komuny,skazywał ludzi Solidarności i opozycji na więzienie.Mało się o tym pisze,ale jego ojciec-Roman Kryże,komunistyczny sędzia,był członkiem składu sędziowskiego który skazał na śmierć Witolda Pileckiego.
  -Stanisław Pięta-drobny złodziejaszek.W 1989 roku (miał wtedy 17lat) włamał się do samochodu i ukradł portfel z gotówką,kartki żywnościowe i paliwową.Cóż-błędy młodości można by powiedzieć ale tłumaczenie ostatecznie go kompromituje:”założyliśmy grupę, której nie podobał się ówczesny ustrój. Może to było naiwne i niemądre, ale postanowiliśmy przygotować się do jakiegoś zbrojnego powstania - mówił Pięta. Wyjaśniał, że w tym celu wraz z kolegami włamywali się do samochodów zaparkowanych przed komisariatami milicji w różnych miastach - w tym w Bielsku-Białej - po to, by wykraść z nich broń ukrytą np. pod siedzeniem.Zdarzało się, że ukradliśmy dokumenty, pieniądze - przyznał. Tłumaczył jednak, że za skradzione pieniądze kupowali piwo dla żołnierzy jednego z batalionów powietrznodesantowych, z którymi wymieniali je na amunicję.”-bez komentarza.
  -Joachim Brudziński-wyleciał ze szkoły za rozbój i kradzież, której dokonał na torach przed budynkiem szkoły – mówi ówczesny wicedyrektor szkoły i przewodniczący szkolnego zespołu wychowawczego Czesław Hinc. – Matka poszkodowanego chłopca powiadomiła mnie, że Brudziński okradł jej syna, który zamiast do internatu wrócił z płaczem do rodzinnego domu.
  W tym samym dniu Joachim przyznał się do winy i został skreślony z listy uczniów i wypisany z internatu
  -Leonard Krasulski-od lat zatajał swoją przeszłość w Ludowym Wojsku Polskim, w którym służył od października 1969 do lutego 1976 roku. Po odbyciu zasadniczej służby zawodowej, w lecie 1970 roku został żołnierzem zawodowym i służył w 1. Warszawskim Pułku Czołgów z Elbląga. To ta jednostka pacyfikowała strajki gdańskich stoczniowców w grudniu 1970 roku. Podczas antyrządowych demonstracji na Pomorzu zginęło 45 robotników, a około 1060 zostało rannych.
  Poseł PiS utrzymuje jednak, że on na Pomorze nie pojechał. Jak twierdzi, odmówił udziału w akcji pacyfikacyjnej i został w koszarach, podczas gdy jego koledzy strzelali do protestujących. W wersję polityka partii rządzącej nie wierzą jednak za grosz historycy zajmujący się badaniem PRL-u.

 • dublet

  Oceniono 5 razy 5

  Dorobek" "intelektualny" "profesora" Kaczyńskiego... Informacja o kandydacie na stanowisko profesora nadzwyczajnego 1. Imię i nazwisko - Lech Kaczyński 2.Data urodzenia - 18.06.1949 3. Przebieg kariery zawodowej mgr 1971 U. Warszawski dr 1980 UG dr hab. 29.X.1990 UG 4. Tematyka badawcza (hasłowo) prawo pracy i ubez. ...społ. 5. Dorobek naukowy po habilitacji (liczbowo) a)- książki, podręczniki, skrytpy - 0 w tym obcojęzyczne - 0 b) prace oryginalne - 0 w tym obcojęzyczne - - c) wystąpienia na konferencjach - 1 w tym zagranicznych - 0 d)recenzje (doktoraty, habilitacje - 0 inne - 0 e) raporty, ekspertyzy i inne - 0 6. Kształcenie młodej kadry naukowej a) liczba wypromowanych doktorów - 0 b) liczba otwartych przewodów doktorskich - 0 7. Ważniejsze osiągnięcia w pracy organizacyjnej - brak 8. a)Członkostwo w organizacjach naukowych (w tym międzynarodowych), pełnione funkcje - członek Stowarzyszenia Prawa Ubezpieczeń Społecznych b) Członkostwo w redakcjach czasopism naukowych (wymienić) - brak 9. Wynik głosowania nad wnioskiem o stanowisko profesora nadzwyczajnego na Radzie Wydziału 17 maja 1996 r. Rada Wydziału głosowała: 25 głosów tak, 2 głosów - nie (uprawnionych 38)

 • dublet

  Oceniono 2 razy 2

  Cała Polska się z was śmieje...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX