Przetrzymywali 17-latka z Nowej Soli dla okupu. Porywacze zażądali od niego 400 zł

Nowosolscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy przetrzymywali w mieszkaniu 17-latka. W zamian za wolność żądali od niego 400 złotych okupu. Porywacze trafili do aresztu.

W jednym z mieszkań w Nowej Soli może być przetrzymywany 17-latek - taką informację otrzymali policjanci w poniedziałkowy wieczór, 6 marca. Sprawcy mieli żądać od przetrzymywanego mężczyzny okupu w wysokości około 400 złotych w zamian za uwolnienie go.

Wystraszony 17-latek dzwonił do różnych osób, prosząc o pieniądze dla oprawców. Policji szybko udało się ustalić miejsce, gdzie chłopak może być przetrzymywany. Mundurowi pojawili się przed ustalonym adresem, gdzie po chwili otworzyły się drzwi do mieszkania. W środku znajdował się skrępowany paskiem mężczyzna. Dwóch sprawców - 18-latek i 21-latek - zostali zatrzymani, a przetrzymywany mężczyzna odzyskał wolność.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że tłem ich przestępczego działania były rozliczenia finansowe. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia człowieka wolności oraz osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez przemoc i groźby. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Więcej o:
Komentarze (25)
Przetrzymywali 17-latka z Nowej Soli dla okupu. Porywacze zażądali od niego 400 zł
Zaloguj się
 • j7f3

  0

  trzeba przyznać że mieli umiarkowane roszczenia

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 2

  Katolicy uwięzili? Nie może być!

 • quinquedactylus

  Oceniono 6 razy 2

  Przyszłość narodu, wszopolski narybek piSSu. Jak przyjdą wybory będą głosować na Szymborską a może Żeromskiego nawet.

 • cometto-pl

  Oceniono 4 razy 4

  Miał tydzień na spłatę siana...

 • vidi12

  Oceniono 6 razy -4

  Dzieje się w Nowej Soli... a to biznesmen - bandyta, a to porwanie dla 400,- zł okupu :( I to wszystkow w mieście rządzonym przez PO-wskiego "bohatera" Wadima Tyszkiewicza... swoją drogą facet zalatuje mi banderowcem...

 • zawszedak111

  Oceniono 6 razy 4

  "Mundurowi pojawili się przed ustalonym adresem..." - polszczyzna redaCHtora!

 • poljack

  Oceniono 12 razy 2

  Odzyskanie swoich pieniędzy to teraz osiągnięcie korzyści majątkowej .
  W toku rozprawy powinni dokładnie opisać co było powodem a potem mając niezbite dowody prosto z sądu zażądać miliona złotych w ramach rekompensaty .
  Jak prawo to prawo.

 • fakiba

  Oceniono 12 razy 4

  Nawet do Antka OTK się nie nadają , ale do pisu na członka już tak

 • proteusz33

  Oceniono 8 razy -2

  W Nowej Soli zburzono Pomnik Braterstwa Broni Żołnierzy Wojska Polskiego i Armii Czerwonej. Na jego miejscu stanie inny monument – Bohaterom walk o Polskę. Decyzja bardzo nie spodobała się Rosjanom – w histerycznym oświadczeniu tamtejsze MSZ pisze o „wszczynaniu wojny na pomniki”.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX