Kaczyński z kwiatami na lotnisku. "To, co zrobiła premier, pozostanie w naszej historii"

Premier Beata Szydło wróciła z Brukseli, w której próbowała zablokować reelekcję Donalda Tuska na szefa RE. Na lotnisku czekali już na nią koledzy z partii. Powitali ją jak bohaterkę.

- Przyjechaliśmy z kwiatami nie bez powodu, przyjechaliśmy dumni z naszej premier, naprawdę. To, co pokazała w Brukseli napawa nas dumą - powiedział Jarosław Kaczyński, który wraz z delegacją ministrów powitał ją na lotnisku. - Była w bardzo trudnej sytuacji i broniła dzielnie polskiej sprawy. Broniła w sposób, który pozostanie w naszej pamięci, w naszej historii.

- Ktoś może powiedzieć, że ponieśliśmy porażkę. Nie. Pokazaliśmy, że Polska jest krajem podmiotowym, że czasy dużego europejskiego państwa, które na wszystko się zgadza, które załatwia tylko małe interesy się skończyły - zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Beata Szydło również zabrała głos. - Walczyliśmy o sprawy Polski, walczyliśmy o zasady. To nie jest porażka, to jest zwycięstwo. Pokazaliśmy, że Polska jest podmiotowym państwem - przekonywała premier.

Wczoraj Donald Tusk został ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej, mimo wyraźnego sprzeciwu ze strony polskiego rządu. Za jego kandydaturą zagłosowało 27 państw. Tylko Polska była przeciw. Dzisiaj minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przekonywał, że wybór Tuska powinien być nieważny, ponieważ doszło do złamania zasad.

A TERAZ ZOBACZ: Kaczyński w Sejmie: " Wy kompromitujecie Polskę!"

Więcej o: