Polskie MSZ odwołało wizytę wiceministra na Węgrzech. Powodem "ważne i nagłe zadania"

• MSZ odwołało wizytę wiceministra Jana Dziedziczaka w Budapeszcie• Dziedziczak miał wziąć udział w obchodach Święta Narodowego Węgier• RMF podało, że powody odwołania wizyty są "ważne i nagłe"

"Z uwagi na inne zobowiązania w Polsce minister Jan Dziedziczak jest zmuszony przełożyć swoją wizytę na Węgrzech zaplanowaną w dniach 14-16 marca br" - czytamy w komunikacie MSZ. Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak miał pojechać do Budapesztu we wtorek i uczestniczyć w obchodach Święta Narodowego Węgier - podało jako pierwsze RMF24. Wizyta ta miała być planowana od dłuższego czasu. Jednak jak usłyszał w ambasadzie w Budapeszcie reporter RMF powody odwołania wizyty są "ważne i nagłe".

Dowiedz się więcej:

Jak polski rząd komentował poparcie Tuska przez Orbana?

- Nie ukrywam, że jesteśmy zawiedzeni postawą premiera Orbana - mówił Jarosław Kaczyński. - Rada Europejska straciła okazję do tego, by mieć przewodniczącego, który mógł wprowadzić nas na pole głębokich reform - komentowała z kolei premier Beata Szydło - Źle się stało, że wybór szefa Rady Europejskiej przeprowadzono wbrew państwu, z którego pochodził kandydat, to jest bardzo niebezpieczny precedens - stwierdziła. Czytaj więcej>>>

A TERAZ ZOBACZ: Kaczyński w Sejmie: " Wy kompromitujecie Polskę!"

Więcej o: