Duda jednak pogratulował Tuskowi. Dobę po wygranej. Jest już odpowiedź z Brukseli

"Liczę, że w przyszłości uda się ponownie odbudować europejska jedność" - tymi słowami Andrzej Duda w piątek gratulował Donaldowi Tuskowi czwartkowej reelekcji na szefa RE.

"Gratuluję uzyskania poparcia większości krajów Unii Europejskiej na rzecz przedłużenia Pana kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Liczę, że w przyszłości uda się ponownie odbudować europejską jedność w oparciu o zasadę równych państw i wolnych narodów" - oto pełna treść depeszy od prezydenta RP zamieszczona po godz. 16 na stronie prezydenta RP.

Prezydent zamieścił gratulacje również na Twitterze.

Andrzej Duda zazwyczaj błyskawicznie i w entuzjastyczny sposób gratulował politykom czy sportowcom na Twitterze. Tym razem reakcja zajęła mu niemal dobę. 

Donald Tusk również odpowiedział na podziękowania prezydenta za pośrednictwem Twittera. "Dziękuję za gratulacje. Podzielam Pańską troskę o jedność Unii Europejskiej. Silna Polska w zjednoczonej Europie była zawsze moim celem" - napisał szef Rady Europejskiej i dodał, że liczy na owocną współpracę.

Sejm skanduje: "Donald Tusk!" Po chwili dołącza się Jarosław Kaczyński: "Wy kompromitujecie Polskę!"

Więcej o:
Komentarze (480)
Duda jednak pogratulował Tuskowi. Dobę po wygranej. Jest już odpowiedź z Brukseli
Zaloguj się
  • zigzaur

    Oceniono 1 raz 1

    Niech w andrzeja se wdudzi te obłudne gratulacje. Jest nikim, więc niech się nie odzywa.

  • pyffello114

    Oceniono 1 raz 1

    Dlaczego tak późno??
    Tyle musiał Duda czekać na pozwolenie przesa.

  • basiak63

    Oceniono 1 raz 1

    Już można było? Jarosław pozwolił?

  • callmenigel

    Oceniono 1 raz 1

    Moze dlugopis sie mu gdzies akurat zapodzial... Biedaczynie

  • jakislogin123

    Oceniono 1 raz 1

    Te gierki słowne... Duda jaki i wielu innych politylów PiS jest bardzo wprawiony w manipulowaniu słowami. Jak się przeczyta co on napisał to ma się wrażenie, że on gratuluje wyboru. Tak naprawdę to jego gratulacje mówia co innego.

  • pollion1

    Oceniono 6 razy 0

    Dziwna mentalność;Łapanie hostii w kościele (Święto Dziękczynienia na terenie Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Silny podmuch wiatru porywa hostię, która ląduje na chodniku. Komunikant podnosi z ziemi prezydent elekt Andrzej Duda i przekazuje go arcybiskupowi kard. Kazimierzowi Nyczowi.) Jedzenie kiełbasy w post ..(Tygodnik Podhalański, mimo iż jest pierwszy piątek Wielkiego Postu, zamówił na obiad kiełbasę. )
    gdzie jest prawdziwa twarz Pana Andrzeja Dudy

  • sara-banda

    Oceniono 4 razy 2

    Pan Andrzej i pani Beatka coraz lepiej wyglądają, jak pączusie w masełku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX