Tym zdjęciem z Donaldem Tuskiem podbili sieć. "Można bez obstawy? Można!"

Discopolowa grupa D-Bomb pochwaliła się na Instagramie zdjęciem z urzędującym szefem RE Donaldem Tuskiem. "Widać, że ludzki człowiek, a nie miłościwy pan" - komentują internauci.

Do nietypowego spotkania doszło w Brukseli, gdzie na co dzień pracuje były polski premier. Na początku miesiąca muzycy przyjechali do belgijskiej stolicy, by z okazji Dnia Kobiet dać koncert w lokalnym klubie Amnesia. W trakcie spaceru po mieście, przypadkowo natknęli się na szefa Rady Europejskiej, który widocznie wracał ze sklepu z zakupami. Wtedy wciąż jeszcze ważyły się jego losy na tym stanowisku.

- Spotkanie na szczycie. Panie Donaldzie, miło było z panem porozmawiać - napisali członkowie zespołu. Zdjęcie stało się bardzo popularne w sieci. "Można bez obstawy? Można!" "Zwerbujcie go do Twojej ekipy będzie śmiesznie, 3ci tancerz" - komentują internauci.

 

Druga kadencja

W czwartek Tusk został wybrany na drugą kadencję w roli szefa Rady Europejskiej. Za jego pozostaniem na tym stanowisku było 27 krajów członkowskich UE. Przeciwko była tylko Polska, którą podczas szczytu reprezentowała premier Beata Szydło. Wcześniej polska delegacja domagała się odłożenia wyboru nowego szefa RE w czasie, wniosek ten jednak upadł. Polskim kandydatem na to stanowisko był Jacek Saryusz-Wolski, były już europoseł Platformy Obywatelskiej. Tusk będzie sprawował urząd szefa RE do końca listopada 2019 roku. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Donald Tusk wybrany szefem Rady Europejskiej: "Wasza decyzja jest wyrażeniem naszej jedności"

Więcej o: