Szydło w Brukseli: Nic o nas bez nas. I zapowiada walkę do końca

- Nie zgodzę się nigdy na prymat siły nad zasadami - powiedziała dziś Beata Szydło. - Państwa, które tego nie rozumieją, prowadzą do destabilizacji - oświadczyła premier RP. I zapowiedziała, że będzie walczyć.

Beata Szydło podczas krótkiej konferencji prasowej w Brukseli oświadczyła, że zdanie Polski jest ignorowane przez pozostałe państwa członkowskie Unii Europejskiej i że jest to łamanie fundamentalnych zasad wspólnoty. W ostrych słowach podkreśliła, że sprzeciwia się temu, by "przewodniczącym Rady Europejskiej została osoba bez zgody państwa, z którego pochodzi".

- Przypomnę, że dla wzajemnego szacunku i poczucia wspólnoty potrzebne jest uszanowanie wszystkich państw członkowskich. Nie ma zgody na to, abyśmy ten fundament jedności burzyli. Tu chodzi o zasady - mówiła pani premier i oświadczyła, że "Polska będzie do końca broniła zasad, które są fundamentem Unii Europejskiej".

- Te państwa, które tego nie rozumieją, prowadzą do destabilizacji - oświadczyła Beata Szydło. - Nic o nas bez nas! - dodała.

A TERAZ ZOBACZ: Jarosław Kaczyński: Donald Tusk jest politykiem, który łamie elementarne zasady Unii Europejskiej

Jarosław Kaczyński: "Donald Tusk jest politykiem, który łamie elementarne zasady Unii Europejskiej"

Więcej o: