Zdążyli sprzedać ponad 1,5 tony narkotyków. CBŚP rozbiło gang narkotykowy

CBŚP, we współpracy z antyterrorystami, rozbiło gang narkotykowy, który w ciągu 10 lat wprowadził na rynek 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kilogramów marihuany. Dilerzy działali na terenie Mazowsza.

Funkcjonariusze radomskiego CBŚP we współpracy z antyterrorystami zatrzymali dilerów z mazowieckiego gangu narkotykowego. Przestępcy działali w zorganizowanej grupie od 2007 roku. W tym czasie wprowadzili na rynek ponad 1,3 tony amfetaminy i ok. 300 kilogramów marihuany.

Policjanci w tym samym czasie weszli do mieszkań przestępców w Garwolinie i Mińsku Mazowieckim. Podejrzewali, że jeden z dwóch liderów grupy, 41-letni Mariusz M., będzie miał przy sobie broń, poprosili więc o pomoc antyterrorystów. Wspólnymi siłami zaaresztowali pięć osób i zabezpieczyli 100 tys. złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i handlem narkotykami. Dwóm liderom grupy Prokuratura Lubelska postawiła dodatkowy zarzut kierowania gangiem. Za te przestępstwa grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: